EKONOMİ
Giriş Tarihi : 14-03-2022 17:30

Erdemli’ye ‘Biz Arıyız Bal Ormanı’

Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman Erdemli’de ormancılık çalışmalarını inceledi.

Erdemli’ye ‘Biz Arıyız Bal Ormanı’

Bölge Müdürü Akduman’a Erdemli Orman İşletme Müdürü Murat Körlü,  müdür yardımcısı, işletme şefleri ve orman muhafaza memurları eşlik ettiler.

Bölge Müdürü Akduman, 2022 yılı endüstriyel bakım programında, Alata Orman İşletme Şefliği İlemin Köyü mıntıkasında bulunan, 326 nolu endüstriyel ilk aralama bakım sahasındaki üretim çalışmaları inceledi.

Endüstriyel bakım müdahalesinin uygun olduğunu ancak üretim ve standardizasyon konusunda daha hassas çalışılması talimatını verdi.

Alata Orman İşletme Şefliği 2022 yılı endüstriyel plantasyon programında olan 381 nolu bölmedeki üretim faaliyeti gezildi, üretimin hızlı gittiği yerinde görüldü. Kök sökümü ve arazi hazırlığı konusunda da hızlı çalışılarak bir an önce sahanın fidan dikimine hazır hale getirilmesi emirledi.

Yine Alata Şefliğinde 2021 yılında endüstriyel plantasyon programında gerçekleştirilen 348 nolu bölmede dikilen fidanların sağlıklı olması memnuniyetle karşılandı. Ayrıca yakın bölmelerde 2018-2019 yılında yapılan endüstriyel plantasyon sahaları gezildi ve fidanların sağlıklı olduğu görüldü.

2021 yılında yapılan ‘Biz Arıyız Bal Ormanı’ gezildi. Vatandaşlarımız tarafından kullanılan bal ormanının kurulduğu yerin isabetli olduğunu ifade eden Bölge Müdürü Akduman, bal ormanında sivil toplum kuruluşları ile ilköğretim çağındaki öğrenciler ile etkinlik yapılarak bal ormanı ve diğer ormancılık faaliyetlerimizin tanıtımının yapılması talimatını verdi.  

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin