SPOR
Giriş Tarihi : 10-03-2022 18:09

Merakla Başladığı Sporda 7 Kez Türkiye Şampiyonu Oldu

4 yıl önce bir arkadaşının atıcılık sporunu merak ettiği için izlemeye atış poligonuna getirdiği Şule Nur Tekeli atıcılıkta aldığı eğitimler sonucu 10 Metre Havalı Tüfek dalında 7 kere Türkiye Şampiyonu oldu 3 kez de milli takıma seçilerek Avrupa Şampiyonasına katılarak tecrübe sahibi oldu.

Merakla Başladığı Sporda 7 Kez Türkiye Şampiyonu Oldu

Milli sporcu Tekeli, 10 Metre Havalı Tüfek Genç Kadınlar dalında 18-27 Mart tarihlerinde Norveç’ te yapılacak olan  Avrupa Şampiyonasına hazırlanıyor.

Norveç öncesi 10 Mart tarihinde Ankara’daki milli takım aday kadrosuna çağrılan Tekeli, atıcılığa merakının bir arkadaşının poligona kendi antrenmanını izlemek için getirdiğinde başladığını söyledi.

Polis olmayı düşündüğünü bu nedenle de arkadaşının atıcılık antrenmanlarını izlediğini ancak bu sporu ben de yaparım diyerek çalışmalara başladığını atışlarda gelecek için ümit var görülerek bu sporu seçtiğini kaydeden Tekeli, gazetecilere hedefleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Mersin Dikeç Olimpik Spor Kulübü sporcusu olarak Erdemli Atış Poligonunda Milli Takımlar antrenörü Rahim Javadi nezaretinde Mersin TOHM sporcuları ile birlikte haftada 6 gün, günde 7 saat antrenman yaparak Avrupa şampiyonasına hazırlandığını belirten Tekeli şöyle konuştu:

‘’Hedefim önce Norveç’te yapılacak 20. Avrupa Şampiyonasında gençler 10 Metre Havalı Tüfek dalında Avrupa Şampiyonasında derece alıp ardından önce dünya kupasına katılmak ardından da olimpiyat kotası almak diyerek, ‘’Norveç’ teki şampiyonada ülkemi ve bana güvenenleri gururlandırmak istiyorum.  Antrenörüm Rahim Javadi ile çalışmaları aralıksız sürdürüyorum.’’  

BESYO öğretmenliği için üniversite sınavlarına hazırlandığını vurgulayan, Tekeli, Norveç’te 18-27 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan Avrupa şampiyonası öncesi 10 Martta Ankara’da gerçekleştirilecek olan milli takım hazırlık kampına katılacağını belirtti.

Şule Nur Tekeli Mersin TOHM Merkezinde Milli Takımlar Antrenörü Rahim Javadi nezaretinde haftanın 6 günü günlük 7 saat süreyle antrenman yapıyor.

Şule Nur Tekeli’ yi Avrupa Şampiyonasına, TOHM sporcularını da 19-22 Mart tarihleri arasında Trabzonda yapılacak olan Karadeniz Kupasına hazırladıklarını söyledi.

Dünya’nın ve Türkiye’nin en iyi atış poligonunda çalıştıklarını kaydeden Javadi, ‘’Genç sporcularımız ile birlikte çalışmaktan mutluyuz.

19-22 Mart tarihlerinde Trabzon’da düzenlenecek olan Havalı Silahlar Karadeniz Kupasına katılacak olan Mersin TOHM sporcularından Enes Buğra Yayla, hem antrenörlük hem de sporculuk yapan 22 yaşındaki Enes Buğra Yayla da 8 yıldır bu sporla ilgilendiğini belirterek, 2019 yılından sonra profesyonel olarak bu sporu yaptıklarını kaydetti.

Önceden amatördük diyen Yayla, 5 defa Türkiye şampiyonluğum var, bir çok ikincilik ve üçüncülüğüm var. 2 yıldır Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) 'nde yer alıyorum. Şimdi antrenmanlarımıza devam ediyoruz. Aynı zamanda Dikeç Olimpik Atıcılık Spor Kulübünde antrenörlük yapıyorum.  Hem antrenörlük hem sporculuk ikisini bir arada götürüyoruz. Bize bu imkanları tanıyan herkese teşekkür ederiz" diye konuştu.

Gelecek vaad eden genç kadın sporculardan Türkiye Olimpiyatlara Hazırlık Merkezi sporcusu 15 yaşındaki Elif Eda  Çınar ise "Babam Atıcılık Tesisinde çalışıyor beni de getirdi yanında. Babam çalışırken ben de müsabaka izledim ve ilgimi çekti. 4 yıldır bu sporla ilgileniyorum. Türkiye, birinci, ikinci ve üçüncülüğüm var. Hedefimde de olimpiyat şampiyonluğu var" ifadesini kullandı.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin