GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-03-2022 12:32   Güncelleme : 08-03-2022 12:39

Erdemli Sağlık Şehidi Fatma Hemşireye Ağladı

Erdemli'de Korona virüse (Covid-19) yakalanan 49 yaşındaki evli ve 1 çocuk annesi hemşire Fatma Top, yaşamını yitirdi görev yaptığı hastanede düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Erdemli Sağlık Şehidi Fatma Hemşireye Ağladı

27 yıldır Erdemli Devlet Hastanesi'nde görev yapan hemşire Fatma Top Kurt, Covid 19'a yakalandı. Durumu ağırlaşan Kurt, Mersin Şehir Hastanesine sevk edildi. 10 gün hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Kurt, tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Hemşire Kurt için  27 yıl görev yaptığı  Erdemli Devlet Hastanesi bahçesinde tören düzenlendi. Törene Kaymakam Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Sağlık Sen il başkanı Hasan Özer, hastanenin idarecileri, sağlık personelleri, mesai arkadaşları, yakınları ve ailesi katıldı. Törende konuşma yapan Erdemli Devlet Hastanesi Başhekimi Erman Eker, 2 yıldır tüm dünyada olduğu gibi kendilerinin de Covid-19'la mücadele ettiğini belirterek, " Maddi manevi olarak çok kayıplar verdik, psikolojik olarak çok yıprandık ve çok yorulduk. Hastanemizden; bir çok sağlık çalışanımız ailesin bireylerini (eşini, annesini, babasını) covid -19 nedeniyle kaybetti ancak ilk kez bir sağlık çalışanımız Fatma hemşiremiz dün covid-19 nedeniyle aramızdan ayrıldı. Bu acı gerçek suratımıza bir tokat gibi, pandeminin bitmediğini, halen devam ettiğini ve biz sağlık çalışanlarının da en ön safta savaşa devam edeceği gerçeğini suratımıza çarptı.

Acımız büyük, acımızı anlatmakta kelimeler bulamıyorum. Fatma hemşiremiz her zaman güler yüzlü, dört dörtlük işini icra eden bir hemşireydi. Başkalarını yaşatmaya çalışırken ölebileceği gerçeği tüm sağlık çalışanlarının gerçeğidir. Bu gerçekten, sağlık çalışanı olmaktan, gurur duyuyorum. Zaman zaman bu gerçek unutulsa da ya da unutturulmaya çalışılsa da bizler, yitirdiğimiz meslektaşlarımızı ve onların hayatları pahasına şifa dağıtma çabasını hiçbir zaman unutmayacağız, unutturmayacağız. Şehit olan kardeşimize Allahtan rahmet ailesine, yakınlarına da baş sağlığı diliyorum. ' anıları yanı başımızda acısı yüreğimizde sonsuza kadar yaşayacak'. Umarım bu son kaybımız olur, diğer tüm sağlık çalışanlarımıza güç ve sağlık diliyorum." dedi.

Konuşmanın ardından dua edilmesi sonrası  Kurt'ın cenazesi Türbe Asri Mezarlığı'na götürülerek gözyaşları arasında toprağa verildi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin