EĞİTİM
Giriş Tarihi : 25-02-2022 17:43   Güncelleme : 25-02-2022 17:48

Akdeniz’de Geleceğimi Kodluyorum Sergisi Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Gençlik Projeleri Destek Proğramı kapsamında hazırlanan "Geleceğimi Kodluyorum" projesinde görev alan Akdeniz Ortaokulu öğrencileri dört haftalık eğitim sonrasında ürettikleri robotlar için sergi açılışı yapıldı.

Akdeniz’de Geleceğimi Kodluyorum Sergisi Açıldı

Okul binasından gerçekleştirilen Sergi açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Belediye Başkan Vekili Abdulkadir Altunçiçek, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanımız Mehmet Güven, öğretmenler ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti.

Proje Yürütücüsü Osman Çapraz önderliğinde okul öğretmenleri Selami Doğan ve İbrahim Şavur'un katkılarıyla öğrencilere Akdeniz Ortaokulu Kodlama Atölyesinde eğitimler verildi. Eğitim neticesinde ortaya çıkartılan ürünler öğrencilerin ve velilerin beğenisine sunuldu.

Okul Müdürü Uğur Türkmen; sergiye katılanlara katılımlarından dolayı teşekkür etti. Proje süresince emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimizin emekleri için teşekkür ediyorum dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük tek tek bütün standları gezerek proje hakkında öğrencilerden bilgi aldılar. Güzel projeler olduğunu belirterek bunu geliştirmek ve yaygınlaştırmak için kurum olarak her zaman desteğe hazırız dedi.

Sergiye katılan tüm standları büyük bir ilgi ve beğeniyle gezdiler.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin