GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-02-2022 00:38   Güncelleme : 13-02-2022 00:59

Akdeniz’de Şubat Ayında Deniz Keyfi

Yurdun birçok bölgesinde kar ve soğuk hava etkisini sürdürürken Doğu Akdeniz’in önemli turizm merkezlerinden UNESCO Geçici Miras Listesinde yer alan Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Kızkalesi sahillerinde havaların ısınmasını fırsat bilen vatandaşlar deniz sezonunu açtı.

Akdeniz’de Şubat Ayında Deniz Keyfi

Yüksek kesimlerde kar ve soğuk hava etkisini sürdürürken havaların ısınmasıyla birlikte  vatandaş soluğu sahillerde yürüyüş yapmakta buldu.

deniz%E2%80%99de%20S%CC%A7ubat%20Ay%C4%B1nda%20Deniz%20Keyfi.jpg" style="height:464px; width:696px" />

Hava sıcaklığının 16, deniz suyu sıcaklığının ise 12 derece olduğu Akdeniz’de vatandaşlar hem sahile sandalye koyup dilenirken  bir taraftan ailecek yürüyüş yapıyor, diğer yandan da sıcak havayı fırsat bilip denize giriyor.

Hafta içi yoğun iş temposunun ardından hata sonu kendilerini Kızkalesi sahiline atan Rasim Nergiz, ‘’İşyoğunluğunu üzerimizden atmak için eşimle birlikte Kızkalesine bir kaçamak yapıp deniz ve kumsalın tadını çıkartmak istedik. Şu anda hava sıcaklığı 16 derece. Sahil ve deniz çok güzel bunu değerlendirmek istedik’’ dedi.

Engin Konak ise önce kar yağan bölgelere gittiklerini belirterek, ‘’Yüksek kesimlerdeki karlarda arkadaşlarımızla piknik yapıptıktan sonra şimdi de sahile gelerek sıcak havanın güzelliğinden istifade etmek istedik. Bu güzellikleri yaşadığımız sahilde anılarımızı ölümsüzleştirmek için bol bol fotoğraf çektik’’ diye konuştu.

Şanlıurfadan gelerek şubat ayında Kızkalesinde denize giren Yaşar Çıplak ile Nevşehir’den gelerek denize giren Murat Kozan, kar yağışlarının ardından havaların birden ısındığını bu nedenle de kendilerini denize attıklarını dile getirdiler.

Deniz suyu ve hava sıcaklığının uyumu insanı denize girmeye itiyor diyen Murat Kozan, ‘’Ben Nevşehir’liyim. Şu anda oralarda ardan yürünmüyor ancak Akdeniz sahillerine gelenler havaların sıcak gitmesinden dolayı terliyor biz de denize giriyoruz. Hava da deniz de çok güzel. Deyim yrinde ise kış içinde yazı yaşıyoruz’’ şeklinde konuştu.

Kızkalesi sahiline ailesi ile birlikte gelenler yürüyüş yaparken çocuklar ise kumda oynayarak zaman geçiriyor.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin