Belediye Otobüsleri Şehir Hastanesi Seferlerine Başladı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBelediye Otobüsleri Şehir Hastanesi Seferlerine Başladı

Hasta kabülüne başlayan Türkiye'nin en büyük hastaneleri arasındaki Mersin Şehir Hastanesine Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından otobüs seferleri başlatıldı.

Belediye Otobüsleri Şehir Hastanesi Seferlerine Başladı
Bu içerik 3961 kez okundu.

Mersinlilere daha kaliteli ve daha güvenli ulaşım hizmeti sunabilmek için çalışmalarını aralıksız sürdürerek, bugüne kadar toplam 110 adet belediye otobüsünü vatandaşların hizmetine sunan Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde ve kırsalda birçok noktaya ulaşıyor. İhtiyaç duyulan noktalara yeni hatlar ekleyen, yoğun kullanılan noktalara giden otobüs sayılarını artırarak, vatandaşlara kolay ulaşım sağlayan ve bu sayede günlük yolcu sayısını 30 binden 90 binin üzerine çıkaran Büyükşehir Belediyesi, son olarak 9 belediye otobüsü hattını Mersin Şehir Hastanesi’ne yönlendirerek, vatandaşların hizmetine sundu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın yapmış olduğu çalışmalar kapsamında 101, 102, 106, 107, 108, 128, 132, 133, 169 numaralı belediye otobüsü hatlarının güzergahlarına Mersin Şehir Hastanesi de eklendi. 9 hattın geçeceği Mersin Şehir Hastanesi güzergahında toplam 51 belediye otobüsü hizmet veriyor.  

Çağdaşkent-Üniversite güzargahında hizmet veren 101 nolu hat 20 dakika, Çağdaşkent-Afet güzargahında hizmet veren 102 nolu hat 20 dakika, Makine İkmal-Demirtaş güzargahında hizmet veren 106 nolu hat 60 dakika, Makine İkmal-Akbelen güzargahında hizmet veren 107 nolu hat 60 dakika, Makine İkmal-Çavuşlu güzargahında hizmet veren 108 nolu hat 30 dakika, Yeni Otogar-Tecegüzargahında hizmet veren 128 nolu hat 20 dakika, Huzurkent-Yeni Otogar güzargahında hizmet veren 132 nolu hat 30 dakika, Yeni Otogar-Pozcu-Üniversite-Tecegüzargahında hizmet veren 133 nolu hat 30 dakika, Özgürlük Mahallesi-Üniversite güzargahında hizmet veren 169 nolu hat 60 dakika aralıklarla Mersin Şehir Hastanesi’nden geçiş yapıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından ileriki günlerde yoğunluk ve gelen talep doğrultusunda Mersin Şehir Hastanesi’ne yönlendirilen 9 hattın yanı sıra yeni hatların da ekleneceği belirtildi. 

erdemli ajans mersin büyükşehir belediyesi mersin şehir hastanesi
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu