SPOR
Giriş Tarihi : 07-02-2022 16:29   Güncelleme : 07-02-2022 16:38

Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası Tabanca Atışları İle Sona Erdi

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu (TAAF) ‘nun yıllık faaliyetlerinde yer alan ve yılın ilk Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası Mersin’in Erdemli ilçesindeki Atış Poligonunda havalı tabanca ferdi 10 metre müsabakaları ile sona erdi.

Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası Tabanca Atışları İle Sona Erdi

Müsabakada dereceye giren sporculara madalyaları federasyon başkanı Prof. Dr. Gürsel Çolakoğlu, federasyon havalı silahlar As başkanı Kadri Akgün ile federasyon tüm organizasyonlar As başkanı Serkan Kılıç tarafından verildi.

Ödül töreninde konuşan federasyon başkanı Çolakoğlu, yarışmaya katılan tüm hakemlere sporcu, kulüp yöneticileri ile antrenörlere ve sporculara teşekkür etti.

Müsabakaları yakından izlediğini dile getiren Çolakoğlu, gelecek adına özellikle genç ve yıldız sporculardan umut var olduklarını kaydetti.

Sporcuların atışlarda elde ettikleri puanların kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Çolakoğlu, ‘’Müsabakalarda genelde aksaklıklar mutlaka olur ancak bunlar zaman içinde telafi olur. Hakem arkadaşlarımız Uuslararası Atıcılık Federasyonu (ISSF)’nin yeni sistemini çok iyi işlediler ve özveri ile sistemi eksiksiz yürüttüler’’ dedi.

Birincilik madalyalarını büyük erkekler ferdi tabanca dalında Nevşehir Spordan Serdar Demirel, genç erkekler tabanca ferdi dalında İzmir Gençlik Merkezinden Adnan Efe Uçar, yıldız erkekler A ferdi tabanca dalında Trabzon Gençlik Merkezinden Zafer Tiryaki, yıldız B erkekler tabanca ferdi dalında Şanlıurfa GAP Gençlik Spor Kulübünden Egehan Rüzgar Banar elde etti.

Büyük bayanlar tabanca ferdi dalında Ankara Osmanlı Gençlik Spordan Şevval İlayda Tarhan elde ederken, genç bayanlar tabanca ferdi dalında birinciliği Samsun Bafra Belediye Spordan Bilge Alev aldı.  Yıldız A  bayanlar tabanca ferdi dalında birinciliği Trabzon Gençlik Merkezinden Serra Akkaya, yıldız B bayanlar tabanca ferdi dalında ise birinciliği Ankara Gençlik Hizmetleri spordan Esma Demir elde etti.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin