Çiftçilere sigortanın önemi anlatıldı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıÇiftçilere sigortanın önemi anlatıldı

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Adana Bölge Müdürlüğü tarafından Erdemli’de ilçesinde Devlet Destekli Tarım Sigortaları hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Çiftçilere sigortanın önemi anlatıldı
Bu içerik 1923 kez okundu.

Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) toplantı salonunda tarım sigortaları hakkında bilgi veren TARSİM Adana Bölge Müdürlüğü personellerinden Yusuf Üstün, 2017 yılında yeni uygulamaların hayata geçtiğini bu uygulamalardan birinin de ilçe bazlı kuraklık verim sigortası olduğunu belirtti.

Değişen iklim şartları, şiddeti artan doğal afetler ve riskler nedeniyle tarımsal faaliyetler son yıllarda önemli ölçüde etkilenmekte olduğunu belirten Üstün, TARSİM’in üreticiler için giderek daha çok önem kazandığını kaydetti.

2017 yılı itibariyle ürünleriyle birlikte meyve ağaçlarını da teminat kapsamına alındığını vurgulayan Üstün, kirazda yağmur kaynaklı miktar kaybını ve çatlamaları, asma yaprağını da bazı risklere karşı teminat kapsamına alındığını kaydetti.

Büyük ve küçükbaş hayvanlara yönelik hırsızlık teşebbüsü temelli zararları teminat kapsamına alındığını ifade eden Üstün, ‘’Büyük ve küçükbaş hayvan hırsızlıklarına karşı da 2017 yılı içerisinde çiftçilerin sigorta yaptırabilecekler. Üreticilerimiz, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıt olduktan ya da kayıtlarını güncellemelerinin ardından yetkili sigorta şirketlerinin acenteleri aracılığıyla kolaylıkla başvuruda bulunabilirler’’ şeklinde konuştu.

Bilgilendirme toplantısına Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürü  Mehmet Türker, Ziraat Bankası Erdemli Şube Müdürü Oğuz Ziylan, Erdemli Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Ahmet Karakuş, Mersin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri, Erdemli İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri ve Erdemli Ziraat Odası Tarım Danışmanları katıldı.

erdemli ajans tarsim erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu