EĞİTİM
Giriş Tarihi : 31-01-2022 15:25   Güncelleme : 31-01-2022 15:25

Debi Akademi’de ‘’Bursluluk Yetenekler ve Beceriler Sınavı’’ heyecanı başladı!

Erdemli’nin başarılı eğitim kurumlarından Debi Akademi 26 Şubatta ücretsiz Bursluluk, Yetenekler ve Beceriler sınavı yapacak. Başvurular ve sınav tamamen ücretsiz yapılırken son başvuru tarihi 23 Şubat 2022 tarihine kadar debiakademi.com adresini ziyaret etmeniz ve başvuru formunu doldurmak yeterli olacaktır.

Debi Akademi’de ‘’Bursluluk Yetenekler ve Beceriler Sınavı’’ heyecanı başladı!

Debi Akademi’den yapılan açıklamaya göre;

Debi Akademi Akademik Danışma Kurulu’nun akademisyenleri tarafından okulumuza özel olarak hazırlanan 21. YY Değişen Dünya Yetenekler ve Beceriler Sınavı ile;

  • Problem Çözme ve Karar Verme
  • Görsel ve Uzamsal Düşünme
  • Matematiksel Yetenekler ve Akıl Yürütme
  • Eleştirel, Yansıtıcı ve Yaratıcı Düşünme
  • Kodlama ve Dikkat
  • Okuduğunu Anlama ve Muhakeme temel becerilerini

ölçmeyi hedeflemektedir.

Günümüzde eğitimin temel amaçları dikkate alındığında hem ulusal hem de uluslararası anlamda artık çocukların yoğun bilgilerinin ölçülmesinden çok temel becerilerinin değerlendirildiği durumlarla karşı karşıyayız. Bu noktada Debi Akademi Yetenekler ve Beceriler Sınavı ile öğrencilerin sadece belirli bir müfredat ile sınırlı kazanımları ölçmek yerine ders içi kazanımlarını daha iyi anlamaya yönelik öğrencide var olan altyapıyı ortaya koyarak yönlendirmede bulunmaktadır. Ayrıca sonuç değerlendirme aşamasında öğrenciye özel hazırlanan analiz raporu ile Debi Akademi Pedagogu tarafından ayrıntılı bir şekilde velilere analiz yapılacaktır.

 

Başvuru için 23 Şubat 2022 tarihine kadar debiakademi.com adresini ziyaret etmeniz ve başvuru formunu doldurmak yeterli olacaktır.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin