GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-01-2022 23:18   Güncelleme : 23-01-2022 23:18

Erdemli’nin Karla İmtihanı

1950 yılından bu yana görülen en yoğun kar yağışında Erdemli Belediyesi ekiplerinin cansiperane çalışmaları sonucunda kapalı yol kalmazken, kardan elektrik direkleri yıkıldı, iletim teller koptu 30 mahalle elektriksiz kaldı. Küstüllü mahallesinde 3 ağıl kardan dolayı çökerken 25 küçükbaş hayvanın telef olduğu bildirildi.

Erdemli’nin Karla İmtihanı

Erdemli ilçesinin yüksek kesimlerine  kar yağışı yer yer  60 ile 100 santimetreye ulaştığı belirtilirken mahallelere ulaşım için Mersin Büyükşehir, Erdemli Belediyesi ve Karayolları ekiplerinin tuzlama ve yol açma çalışmalarını aralıksız  sürdürüyor.

Edinilen bilgiye göre aşırı kar yağışı nedeni ile yüksek kesimlerdeki mahallelerde elektrik direkleri yıkıldı, teller kopması sonucu başta Aydınlar, Tozlu, Sorgun, Toros, Güzeloluk, Harfilli. Güneyli, Akpınar, Yağda, Kızılen, Albeyli, Elbeyli, Küstülü, Şahna gibi toplam 30 mahallelerine elektrik verilemiyor. Elektrik iletim hatlarında meydana gelen arıza nedeni ile elektriklerin kesik olduğu ekiplerin arızaları giderme çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü bildirildi.

Kar nedeniyle Küstülü Mahallesi'nde küçükbaş hayvanların bulunduğu üç ağılın çatısının çökmesi sonucu 25 küçükbaş hayvanın telef olduğu bildirildi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin