EĞİTİM
Giriş Tarihi : 21-01-2022 16:13   Güncelleme : 21-01-2022 16:13

Erdemli’de 33 Bin 611 Öğrenci Karne Aldı

2021-2022 Eğitim/Öğretim yılının birinci dönemi sona erdi toplam 33 bin 611 öğrenci karne aldı. Yarıyılın ikinci dönemi ise 7 Şubatta başlayacak.

Erdemli’de 33 Bin 611 Öğrenci Karne Aldı

Okulların yarıyıl tatiline girmesi öncesi Karakeşli İlk ve Ortaokulunda karne töreni düzenlendi. Törene ilçe kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkan Yardımcısı Abdülkadir Altunçiçek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, şube Müdürü Niyazi Gürgan, okul yöneticileri, okul aile birliği yönetimi ve öğretmenler ile veliler katıldı.

AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Serdal Kaya’da Güzeloluk İlkokulundaki karne törenine katıldı. Karne alan öğrencilere başarılar dileyen Başkan Serdal Kaya Güzeloluk İlkokulu öğretmenleri nezdinde tüm öğretmenlere böylesine kutsal bir mesleği hakkıyla icra ettikleri için teşekkür etti.

Karne töreninde ilçe Kaymakamı Avni Kula öğrencileri tebrik ederek karnelerini verdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, törende bir konuşma yaptı.

Açıkyörük, konuşmasında ‘’Dönem boyunca göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmalarından dolayı tüm çalışma arkadaşlarımı, öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyorum’’ dedi.

Öğrencilerimize verilen karneleri başarı veya başarısızlık olarak görmek yerine öğrencilerimizin güçlü ve zayıf yönlerini görmek olarak algılamak daha doğru olacaktır diyen Açıkyörük şöyle konuştu:

‘’Sevgili öğrencilerimiz, karne notunuz ne olursa olsun sizler bizim için değerlisiniz. Hayata dair umudunuzu, başarıya olan inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hiç kaybetmeyiniz. Yarıyıl tatilini dinlenerek, kitap okuyarak, eğlenerek ve ailenizle birlikte zaman geçirerek değerlendirebilirsiniz.

Eğitimin gerçek kahramanları, sahada bakanlığımızı en iyi şekilde temsil eden ve öğrencilerimizin yetişmesinde büyük emeği olan kıymetli çalışma arkadaşlarım. Sizlerin bu zorlu süreçte ne kadar gayret gösterdiğinizi yakinen bilen ve takip eden birisi olarak, özveriniz, çabanız ve azminiz için teşekkür eder hepinize iyi tatiller dilerim.’’

Velilere de seslenen Yusuf Açıkyörük, konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘’Öğrencilerimizin eğitim hayatındaki başarısında sizlerin çok büyük emeği bulunmaktadır. Bu süreçte okullarımıza ve mesai arkadaşlarımıza vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi karnesi ile değil kişiliği, karakteri ve yetenekleri ile değerlendirmeniz, onlara destek vermeniz ve sizlerin desteğini hissetmesi onlar için büyük bir güç olacaktır.

7 Şubat 2022 tarihinde tekrar okullarımızda buluşmak dileği ile hepinize iyi tatiller diliyorum.’’

Konuşmaların ardından öğrencilere karneleri verildi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin