GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-01-2022 18:42   Güncelleme : 13-01-2022 18:42

Toroslara Kar Yağdı Güzellikler Ortaya Çıktı

Toroslar’ a 2 gün arayla yağan kar vatandaşları sevindirdi. Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı 2000 bin rakımlı Toros Mahallesi ve yüksek bölgelerinde etkili olan kar yağışı Erdemli –Ayrancı yolunun 50’inci kilometreden itibaren ulaşıma kapanmasına neden oldu.

Toroslara Kar Yağdı Güzellikler Ortaya Çıktı

Kar yağdığını duyan birçok vatandaş araçları ile bölgeye gelerek karda yürüyüş yapıp kartopu oynadı.  

Yaklaşık 25 santimetreyi bulan kar yağışının ardından ortaya kartpostallık görüntüler çıktı. Adını Toros dağlarından alan Alata çayının başlangıç noktasında bulunan Toros Mahallesi'nin beyaz örtüyle kaplandığını duyan vatandaşlar araçlarıyla gezmeye geldi.

Kar görmeye gelen vatandaşlardan bazıları kar topu oynayıp fotoğraf çektirdi, bazıları da  karlı yollarda yürüyüş yaptı.

Eşiyle birlikte kar gezmesine geldiklerini belirten İzzet Kılınç gazetecilere kar gezisine geldiklerini söyledi. Kılınç, ‘’Kar yağarken gelmiştik, şuan hava açtı ve çok güzel görüntüler oluştu. Daha ileriye gitmek isterdik ancak karayolları yolu ulaşıma kapmış. Biz de kar üstünde yürüyüp bol bol fotoğraf çektirdik. Bulunduğumuz noktaya kadar yolları açmışlar biz de bunun fırsata çevirip bol bol kar gezisi yaptık" dedi.

Erdemli’nin yüksek kesimlerinde kar yağışı sonrası Uludağı aratmayan görüntüler ortaya çıkmış diyen Elif Dönertaş, "Torosların en yüksek yerine geldik, kar görmek ve eğlenmek için Uludağ'a gitmeye gerek yok. Biz Mersinimizin güzel ormanlık ve dağlık alanlarına karda oynamaya, eğlenmeye geldik. Biraz soğuk ama güzel ve keyif verici" ifadesini kullandı.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin