İnşaatlarda Belgesiz İşçi Çalışamayacak
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün Başlıklarıİnşaatlarda Belgesiz İşçi Çalışamayacak

ETSO’dan müteahhit ve işadamlarına bilgilendirme toplantısı

İnşaatlarda Belgesiz İşçi Çalışamayacak
Bu içerik 3422 kez okundu.

Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı  ile İŞKUR Erdemli Şubesi ortaklaşa Müteahhit ve işadamlarına yönelik "Mesleki yeterlilik belgesi bilgilendirme’’ toplantısı düzenledi. Medi Teras Restaurant’ta düzenlenen bilgilendirme toplantısında konuşan Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Sarı, ETSO’nun üyelerine en güzel hizmeti vermeyi düstur edindiğini söyledi.

Odaya üye tüm sektör  temsilcilerini bir araya getirerek çalışma sahaları ile ilgili bilgilendirmelerde bulunacağını ifade eden Sarı, ‘’Odamızın girişimleri sonucu İŞKUR Hizmet noktası şubesi Erdemli'mize getirildi. İŞKUR tüm sektörlere hizmet verecektir. Artık iş adamlarımızın İŞKUR ile yapacağı işlemler Erdemli Şubesi kanalı ile yapılacaktır. Bu da iş adamlarımıza hem zaman hem de olası problemlerin zaman geçirilmeden çözümünü sağlayacaktır. Bugün hem iş adamlarımızı kaynaştırmak hem de mesleki yeterlilik konularında bilgilendirmek istedik. Bu tür bilgilendirmeler aralıksız devam edecektir’’ dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mersin İl Müdürlüğü Yapı Denetim Şube Müdürü Melek Özgen de yaptığı konuşmada, yapı sektöründe çalışan ustaların  mesleki  bilgi ve becerilerinin artırılması, bilgi donanımlarının yükseltilmesi ve işe öyle başlamalarını sağlamak  amacı ile açılan kurslara mutlaka katılmaları ve belge almaları gerektiğini söyledi.

Yapılan binaların güvenli ve sağlam olmasını sağlamak ilk başta ustalardan geçmektedir diyen Özgen, Milli Eğitim, Çalışma ve Sosyal Güvenlik ile Çevre ve Şehircilik Bakanlıkları arasında yapılan protokoller ile sektörde çalışanların eğitim altına alınmalarının zorunlu olduğuna dikkat çekerek, ‘’Açılan kurslarla ustalarımıza geçici ustalık belgeleri mutlaka verdirilmelidir’’ diye konuştu.

İŞKUR Erdemli Hizmet Merkezi Müdürü  Mustafa Doğan'da konuşmasında, kurum olarak halkın ve işadamlarına yönelik uzman kadrolarla hizmet vermeye başladıklarını belirtti. Doğan, yapı sektöründe birçok belge alma zorunluluğunun  bulunduğunun altını çizerek, istenilen belgeler ve bilgilendirme eğitimleri hem işadamlarımızın hem de çalıştırdığı insanların geleceğini önemli ölçüde etkilemektedir’’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından uzmanlar işadamlarını bilgilendirici bilgiler sundu.

erdemli ajans etso erdemli ticaret ve sanayi odası
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
Keçeden Şal Yaptılar
Keçeden Şal Yaptılar
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”