EKONOMİ
Giriş Tarihi : 03-01-2022 16:11   Güncelleme : 03-01-2022 16:42

Öğrenciler Kütüphane Dolapları Yaptı, Kütüphanesiz Okul Kalmayacak

Erdemli Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (METEM) ‘de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan "Kütüphanesiz okul kalmasın" projesi kapsamında çalışma yapıldı. Öğretmen ve öğrencilerin yoğun mesaisi ile okulda 87 kurum için raf, yonca ile yönetici masaları üretildi. Üretilen malzemelerle 87 kurumdan 62'sine bağımsız alanlarda, 25'ine ise koridorlarda kütüphane oluşturulmaya başlandı. Bir hafta içinde tüm kurumlarda kütüphanelerin tamamlanmasının hedeflendiği belirtildi.

Öğrenciler Kütüphane Dolapları Yaptı, Kütüphanesiz Okul Kalmayacak

Öğrenciler okullar için kütüphane yaparken, öğretmenler ve Erdemli Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da ilçede kütüphanelerin kitaplarla doldurulması için kampanya başlatılacağı bildirildi.

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, okul ve çeşitli kurumlara kütüphane ve masa yapan Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (METEM) ‘in 1984 yılında açıldığını, şuan 700'e yakın öğrencisi 100 öğretmeni ile 8 alanda eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtti. Son dönemde meslek liselerinin öneminin arttığına dikkat çeken Açıkyörük çalışmalarla ilgili gazetecilere açıklamada bulundu.

Açıkyörük, ‘’Okulumuzda  nitelikli eleman yetiştirmek için gayret gösteriyoruz. Okulumuzun 2020 ve 2021 yılında öğrenci sırası, dolabı, masası, işte son dönemde de kütüphanesiz okul kalmasın projesi kapsamında ilçemizdeki kütüphaneler için raf, yonca masa ve yönetici masası üretimini gerçekleştiriyorlar. Şuan ilçemizde son teslimatlarla birlikte 87 kuruma kütüphane kurmuş olacağız. Bunlardan 62 tanesi bağımsız alan, 25 tanesini de okullarımızın koridorlarına, uygun alanlara yerleştirmiş olacağız. Bu hafta üretilen dolaplarla birlikte ilçemizde kütüphane sorunu kalmayacak. Önümüzdeki haftadan itibaren de bu kütüphanelerimize kitap bağışı kampanyası başlatacağız. Vatandaşlarımızdan okudukları kitapları kütüphanelerimize hediye etmelerini, öğrencilerle buluşturmalarını istiyoruz" dedi.

Açıkyörük, okulda hazırlanan farklı projelerle de mezun olan öğrencilerin nitelikli iş gücü elemanı olmasının yanı sıra sosyal, kültürel faaliyetlerde başarılı olması için çaba harcadıklarını kaydetti.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin