GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-01-2022 13:41   Güncelleme : 03-01-2022 13:41

Başkan Halil Metik, “Tüm Siyasi partilere eşit mesafedeyiz”

Erdemli Esnaflar Odası Başkanı Halil Metik yazılı bir basın açıklaması yaparak tüm siyasi partilere eşit mesafede olduklarını söyledi.

Başkan Halil Metik, “Tüm Siyasi partilere eşit mesafedeyiz”

Başkan Metik açıklamasında şunları söyledi,

“Bilindiği üzere odamız 5362 sayılı kanunla yasalarla yürütülen, yönetmelikleri olan belirli bir tüzük çerçevesinde hizmet veren bir sivil toplum kuruluşudur.

Görev yaptığımız oda başkanlığımız sürecinde tüm siyasi partilere eşit mesafede olduk, asla siyaseti odamızın kapısından içeri sokmadık, bundan sonrada asla odamızın kapısından da giremez. Bununla beraber odamıza kayıtlı esnaflarımıza hizmet verirken üyelerimizin hiçbir şekilde siyasi görüşüne bakılmaksızın hizmet veriyoruz. Siyaseti bir oda başkanı olarak siyasetçi yapsın kanısındayım. Biz bir bütün olarak gördüğümüz esnaflarımıza hizmet etmek için buradayız. Bizim hedefimizde esnaflarımızın dertleri, sıkıntıları var. Yeniden seçildiğimizde çözüm odaklı görev yapmaya devam edeceğiz.

Siyasi yöneticilerimize düşen görevler ise kapsayıcı genel  olarak vatandaşın sorunlarına çözüm üretmektir, oda seçimlerine yön vermek değildir. Bu tutum ve davranışlarından dolayı siyasi yerel yöneticilerinin talihsiz açıklamalarını esnaf ve sanatkarlarımızı derinden üzmüştür.

Elbette seçimde en isabetli kararı saygı değer esnaflarımızın takdirine bırakıyorum. Esnaf ve sanatkarlarımız devletimizin omurgasıdır ve her zaman devletimizin yanında olmuştur ve olacaktır.

18 Ocakta yapılacak olan seçimlerde bütün aday arkadaşlarıma başarılar dilerim. Saygılar sunarım” dedi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin