EKONOMİ
Giriş Tarihi : 31-12-2021 18:37   Güncelleme : 31-12-2021 18:37

Erdemli’de Emlakçılara Bilgilendirme Toplantısı

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Mehmet Sinan Canpolat, Erdemli, Tarsus, Silifke ve Anamur ilçelerindeki emlakçıları ziyaret ederek sektörle ilgili bilgilendirdiklerini söyledi.

Erdemli’de Emlakçılara Bilgilendirme Toplantısı

Amacımız meslektaşlarımıza faydalı olabilmek diyen Canpolat, yeni çıkan taşınmaz yönetmeliği gereği Ticaret Bakanlığının bir dizi denetimleri ve cezai yaptırımları olduğunu belirterek Tarsus, Erdemli, Silifke ve Anamur’da meslektaşlarını ziyaret ederek yeni çıkan yasa ve yönetmeliklerle ilgili bilgilendirdiklerini belirtti.

Canpolat ’’Emlak sektörün son zamanlarda en çok artış yapan işletmeler haline dönüştü bu dönüşümde iyilerin olduğu kadar kötü niyetli kişilerin ve işletmelerinde her sektörde olduğu gibi maalesef bizim sektörümüzde de var. Kötü niyetli işletmelerin önüne geçme ve meslektaşlarımızı bilgilendirmek için çalışmalarımız Mersin merkez ve ilçelerinde devam ediyor.

Bugünde Erdemli Emlakçılar Derneği Başkanımız Zerrin Güven TAŞBENT hanımefendi ile Erdemli’deki meslektaşlarımızı ziyeret ederek denetlemeler yaptık.   

Yaklaşık 1,5 yıldır gerek pandemi döneminde, gerekse pandemiden sonra merkez ve ilçelerinde emlakçılıkla ilgili 800 ofis gezdik, Meslektaşlarımızın sektörel manada en son bilgileri güncellemek zorunda, bizde arkadaşlarımıza sektörümüz ile ilgili bilgiler aktarıyoruz’’ dedi.

Erdemli Emlakçılar Derneği Başkanımız Zerrin Güven TAŞBENT’de ’’ Erdemli Emlakçılar Derneği bu işi layıkıyla yapan ve hem alıcıyı hem satıcıyı kanunlar çerçevesinde hizmet eden Emlakçı esnaflarımızı muhakkak suretleri bir çatı toplayıp kurumsal bir statü kazandırmak gerekiyor. Mersin Emlakçılar Derneği başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz bu yolda büyük mesafeler kaydetti, bizlerde bu manada Mersin Emlakçılar Derneğine tam destek veriyoruz. Bugün bizleri ziyaret ederek onure ettiler kendilerine teşekkür ediyor, başarılar diliyorum’’ dedi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin