GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-12-2021 17:01   Güncelleme : 30-12-2021 17:01

Kazada Vefat Eden Nefise’siz İlk Ders, Öğretmen Olmak İstiyordu

Okul çıkışı meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren 16 yaşındaki Nefise Buruk’un sıra arkadaşı Şerife Eriş ‘’Trafik kurallarına uyalım’’ çağrısı yaptı.

Kazada Vefat Eden Nefise’siz İlk Ders, Öğretmen Olmak İstiyordu

D-400 Karayolu Mersin –Antalya istikameti Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü karşısında meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren Erdemli Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (METEM) Çocuk Gelişimi Bölümü 10-A sınıf öğrencisi Nefise Buruk’un sınıfında hüzün ve gözyaşı vardı.

Öğretmenleri ve sınıf arkadaşları kaza sonrası Nefise’siz ilk derslerine girerken arkadaşları masasına fotoğrafıyla birlikte çiçekler koydu, arkadaşları hakkında yazdıkları notları masasına koyarak paylaştı.

Kaza sonrası 10-A sınıfında ilk derse giren Çocuk Gelişimi öğretmeni Zeynep Dere, ‘’Elim trafik kazası sonrası yaşadığımız acının ardından bugün de Nefise Buruk arkadaşımızın eksikliği ile derse başlıyoruz. Bugünkü dersimizin konusu ‘çocuk gelişimi ve kişisel gelişimin önemi’ kitaplarımızı açıp okuyalım.  Sizin için dersi işlemek benim için de dersi anlatmak çok zor. Hepimizin başı sağ olsun. Okul olarak hepimiz üzüntülüyüz ancak dersimizi de işlemek zorundayız’’ dedi.

Kazada yaşamını yitiren Nefise Buruk’un sıra arkadaşı Şerife Eriş, gazetecilere okul sırasından yaptığı açıklamada, ‘’Herkes trafik kurallarına uymalı’’ çağrısında bulundu.

Başka ailelerin yürekleri yanmasın diyen Eriş, ‘’Sıra arkadaşım Nefise Buruk’u elim bir kaza sonrası kaybettik çok üzgünüz. Arkadaşımızın hayalleri vardı. İyi bir çocuk gelişimi öğretmeni olmak vardı hayalinde olmadı’’ diye konuştu.

Araç sürücülerine çağrıda bulunan Eriş, ‘’Yalvarıyorum nolur yavaş gidin. Herkes trafik kurallarına uymalı. Yaya geçitleri, üst ve alt geçitler boşuna yapılmıyor. Türkiye bundan örnek almalı ve başka Nefiseler ölmemeli’’ diye belirtti.

Sınıf arkadaşı Eylül Başkaya da konuşmasında arkadaşım Nefise’nin çocuk Gelişimi öğretmeni olma hayalleri vardı diyerek, ‘’İyi bir eğitim alıp üniversiteyi kazanmak ardından çocuk gelişimi öğretmeni olmak ve iyi bir anne olmak istiyordu. Kazayla birlikte aramızdan çok erken ayrıldı okul olarak çok üzgünüz. Herkes trafik kurallarına uymalı ve dikkatli olmalı’’ şeklinde konuştu.

Öte yandan ölümlü kazaya neden olan 33 VNZ 60 plakalı kamyonet sürücüsü A.Y çıkartıldığı mahkemece tutuklandığı bildirildi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin