GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-12-2021 17:00   Güncelleme : 25-12-2021 18:02

Doğa Aşkıyla Kar Altında 16 Km Yürüdüler

Erdemli Ayyıldız Gezginleri ve Doğa Sporları Kulübü Derneği bu hafta Mersin Doğa Kulübü (MDK) ‘nün misafiri oldu ve kar yağışı altında 16 kilometre doğa aşkıyla yürüyüş yaptı.

Doğa Aşkıyla Kar Altında 16 Km Yürüdüler

Erdemli Ayyıldız Gezginleri ve Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkan Yardımcısı Murat Arslan yönetiminde Torosların eteklerinde kar altında yapılan yürüyüşe Mersin Doğa Kulübü başkanı Feyruz İstanbullu rehberlik yaptı.  

Kar altında gerçekleştirilen romantik yürüyüş Rize kaçkar dağlarına tırmanışı, Erzurum Palandöken dağlarını, Bolu yedigölleri Bursa Uludağı aratmayan güzellikte.

MDK Başkanı İstanbullu, ‘’Yurdun her tarafı ayrı güzel ancak Doğu Akdeniz yöresinin kışı ayrı yazı ayrı güzellikte. Akdeniz’in mavi denizinin güzelliği kış sezonunda ise yeşil ağaç örtüsü üzerine yağan karla ayrı bir güzellik arzediyor. Erdemli’den gelerek bizimle Yavca yaylasında kar altında yaklaşık 16 kilometre yürüyen Ayyıldız Gezginleri ve Doğa Sporları Kulübü Derneği üyelerine çok teşekkür ediyoruz. Bölgemizin güzelliklerini birlikte keşfetmenin mutluluğunu birlikte yaşadık’’ dedi.

Erdemli Ayyıldız Gezginleri ve Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkan Yardımcısı Murat Arslan da Erdemli gezi gurubuna yürüyüşte ev sahipliği yaparak refakat eden MDK yöneticilerine teşekkür etti.

Arslan, sedir, çam ve ardıç ağaçları dallarına yağan kar görüntüsünün diğer illeri aratmayan güzellik ve  doyumsuzlukta olduğunu belirterek, ‘’Doğa aşkıyla kar yağışı altında yürüyüş yapmanın mutluluğunu yaşadık. Katılanlar bu güzelliği ömür boyu unutamayak, gelemeyenler ise çok şey kaçırdıklarını anlayacaklar. Yürüyüşe katılan herkese teşekkür ediyoruz’’ diye konuştu.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin