SPOR
Giriş Tarihi : 20-12-2021 16:52   Güncelleme : 20-12-2021 16:56

Oryantiringte Erdemli Belediyesi Türkiye ikincisi

Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından İzmir’de düzenlenen Karşıyaka Zübeyde Hanım 1. Kademe Oryantiring yarışmasına katılan Erdemli Belediyesi Spor Kulübü sporcularından 10 yaş grubunda Enes Alpgiray Altunçiçek Türkiye ikincisi olurken Erdemli Belediye Spor takım halinde üçüncülük kupası aldı.

Oryantiringte Erdemli Belediyesi Türkiye ikincisi

Erdemli belediyesinden yapılan açıklamaya göre Türkiye genelinden bin 749 sporcunun katıldığı yarışmaya 9-60 yaş aralığındaki sporcular katıldı. Erdemli Belediye Spor yarışmaya 10-12-14-16-50-55 yaş kategorisinde toplam 26 sporcu ile katıldı.

Antrenör Mehmet Güzel yönetiminde çalışmalarını yürüten Oryantiring takımında bir Türkiye ikinciliği bir Türkiye altıncılığı elde ederken 16 yaş grubunda Osman Raşit Aydın sekizincilik elde etti. 50 yaş grubunda Ruhi Demir sekizinci, 55 yaş gurubunda ise Mehmet Güzel Türkiye yedincisi oldu. Yarışmada Erdemli Belediye Spor takım olarak Türkiye üçüncülüğü kupasını elde etti.

Erdemli Belediyesi Spor İşleri Müdürü Kamil Boran, Oryantiring sporu ile çocukların, fiziksel ve bedensel olarak gelişiminin yanında sosyalleşmeyi de sağladığını belirterek, ‘’Buda aileleri ve çevreleriyle alakalı gelişmelerini iyi yönde etkiliyor. Son iki senede Türkiye ikinciliği ve üçüncülüğü kazanan Mersin’in temsilcisi Erdemli Belediyespor olarak tüm yarışmalarda varız ve devam edeceğiz. Yarışmada 10 yaş grubunda Türkiye ikincisi olan sporcu Enes Alpgiray Altunçiçek başta olmak üzere tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Çocuklarımızın spor yapmasına desteğimiz hız kesmeden devam edecek’’ dedi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin