GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-12-2021 16:53   Güncelleme : 19-12-2021 11:54

Okul Servis Şoförleri MYK Mesleki Yeterlilik Belgeli Olacak

Erdemli’de Okul Servis şoförlüğü yapan Öğretmen ve öğrenci servisleri kooperatifi üyeleri Özgül Belgelendirmede kurslara katılarak sınava girdiler.

Okul Servis Şoförleri MYK Mesleki Yeterlilik Belgeli Olacak

Erdemli Öğretmen ve Öğrenci Servisleri Kooperatifi Başkanı Yakup Şahin yaptığı açıklamada Kooperatiflerine kayıtlı 150 servis şoförünün sırayla kursa katılıp mesleki yeterlilik belgesini almaya başladıklarını belirterek şunları söyledi, “Okul öncesi eğitim ve zorunlu eğitim kapsamında bulunan öğrenciler ile kreş, gündüz bakımevleri ve çocuk kulüplerine devam eden çocukların taşıma faaliyetlerinin düzenli ve güvenli hale getirilmesi amacıyla hazırlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği 25.10.2017 tarihli ve 30221 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Buna göre 03.09.2020 tarihinden itibaren okul servis araçlarını kullanan şoförlerin MYK mesleki yeterlilik belgesine sahip olması zorunlu hale getirilmiştir.

Mersin Erdemli de öğrenci ve normal servis yapan araç sahipleri ve şoförler okul servis şoförlüğü mesleki yeterlilik eğitimlerine başladılar. Şu anda kursa katılarak sınava girenlerin 800 liralık sınav ücretleri devlet tarafından hibe edilmektedir. Tüm şoför arkadaşlarıma başarılar diliyorum.” Dedi.

Başarılı olan adaylar Mersin Özgül Yazılım ve Belgelendirmenin her ilçede yaptiğı sınav hizmetlerinden dolayı memnun olduklarını söylediler.

Özgül Yazılım Belgelendirme Erdemli merkezli Mersinin her ilçesin de kara taşıtları alım satım galericilik, sorumlu emlak danışmanlığı ve servis şoförler myk sınavlarına devam ettiklerini söylediler. Erdemli Özgül Belgelendirme irtibat telefonu +90 505 083 18 81

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin