GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-12-2021 13:37   Güncelleme : 15-12-2021 14:45

Doğa Aşıkları Kızıldamlara Yürüdüler

Mersin Dağcılık ve Doğa İhtisas Kulübü Derneği (MEDADİT) üyeleri ile Erdemli Ayyıldız Gezginleri ve Doğa Sporları Kulübü Derneği üyeleri geçtiğimiz Pazar günü gezi rotalarını Sinap-Müğlü arasına çevirdi.

Doğa Aşıkları Kızıldamlara Yürüdüler

Mersin MEDADİK ile Erdemli Ayyıldız Gezginleri Sinap- Müğlü arasında yaklaşık 17 kilometre yürüyüş gerçekleştirdi.

Gezginler neşe içerisinde eşsiz doğa güzelliğine sahip Orman yangın izleme kulesinin bulunduğu ‘Kızıldamlar’ bölgesine yürüdü.

Açık ve temiz bir havada yapılan yürüyüşe katılanlar anılarına çok güzel notlar düşerken katılamayanlar ise ‘Ah’’ çektiler.

Zaman zaman zorlanılan gezi esnasında her zorluğun üstesinden gelinirken keyifli geçen yürüyüş yorgunlukları aldı götürdü.

Sinap-Müğlü vadi gezisinde gezginlere rehberliği Hüseyin Tunç, Hasan Ünver ile Ayyıldız gezginlerinden Murat Arslan yaptı.

Erdemli Ayyıldız Gezginleri ve Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkan Yardımcısı Murat Arslan, Erdemli bölgesi sınırları içinde bulunan doğa harikası noktalarda gezi düzenleyen tüm gruplara rehberlik etmeye devam ettiklerini söyledi. Arslan, MEDADİK  grubunun misafiri oldukları Sinap-Müğlü vadisi yürüyüşünde her iki grubun üyeleri birbirleri ile kaynaşırken, unutulmaz anlar yaşadıklarını kaydetti. Her iki gruba da teşekkür eden Arslan, bu sayede bölge tanıtımına da katkı sağladıklarını vurguladı.

MEDADİK yönetim kurulu üyesi Hüseyin Tunç da gezi ile ilgili yaptığı değerlendirmede, hafta içindeki koşuşutruma ve yorgunlukları doğa yürüyüşleri ile giderdiklerine dikkat çekti.

Yaklaşık 17 kilometre yürünen Sinap-Müğlü parkurunda zorlukların yanında unutulmaz anların da yaşandığını kaydeden Hüseyin Tunç,  hem sağlıklı yaşamak hemde bölgelerin tanıtımı için bu tür etkinliklerini sürdüreceklerini vurguladı.

Sinap-Müğlü vadisinde muhteşem bir orman yapısının bulunduğunu kaydeden Tunç, bu bölgeyi ilkbaharda, kış sezonunda ve yazın da gezmeyi sürdüreceklerini ifade ederek, ‘’Tüm bu güzelliklere sahip çıkmak için önce cennet vatan Türkiye’ye ardından da doğamıza sahip çıkalım. Doğaya yapılan gezilerde sadece ayak izlerimiz kalsın’’ dedi.

Erdemli Ajans için bu görüntü ve fotoğrafları çeken Erdemli Ayyıldız Gezginleri ve Doğa Sporları Kulübü Başkan Yardımcısı Murat Arslan ile MEDADİK yönetim kurulu üyesi Hüseyin Tunç’a teşekkür ediyoruz.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin