EKONOMİ
Giriş Tarihi : 14-12-2021 17:23   Güncelleme : 14-12-2021 17:56

Kolay Adres Tarifi İçin Çatıya Araba Koydu

Tömük Mahallesinde Mehmet Şahin Doğan isimli oto elektrik ve oto tamirci, yabancı müşterilerine işyerini kolay tarif etmek ve dikkat çekmek için iş yerinin çatısına 5 yıl önce eski otomobil koyduğunu söyledi.

Kolay Adres Tarifi İçin Çatıya Araba Koydu

Erdemli ilçesine bağlı Tömük Mahallesi'nde 20 yıldır oto tamirciliği ve oto elektrik tamirciliği yapan Mehmet Şahin Doğan, kendisi ile kardeşinin 7, komşularının ise 4 yıl kullandığı otomobili çatıya çıkarıp hem adres tarifi hem de tabela olarak kullanmaya başladığını belirtti.

28 yaşındaki eski otoyu önce çatıya çıkartmak için uğraştıklarını başarılı olamayınca vinç yardımı ile iş yerinin çatısına çıkarttıklarını belirten Doğan, çatıya aracı koydukları için direkt dikkat çektiğini böylece iş yoğunluğunu artırdıklarını kaydetti.

Oto elektrik ve oto tamir işi yaptığını kaydeden Doğan, "Yaklaşık 7 yıl kardeşimle birlikte bu aracı kullandık. Otomobil kardeşimdeydi  sonra bana geçti, biraz ben kullandım, sonra yan komşumuza sattık. O da yaklaşık 4 yıl kullandı. Daha sonra bakım eksikliğinden kaynaklı sebeplerden dolayı araç motoru conta yaktı. Tekrardan dükkanı buraya taşıyınca arkadaşa rica ettik, 'bu araç burada yatmasın bunu havaya kaldıralım, tabela yapalım" dedik o da tamam dedi ve otomobili bize verdi ve biz de işyerinin çatısına bu aracı yerleştirdik. Araç 1993 model ve yakıtı da çok idealdi. 1 litre ile 15 kilometre gidiyordu.

Herkes tabela olarak farklı farklı şeyler yapıyordu, bizde özellikle yabancı araç sahiplerinin tarif edildiğinde rahat bulması için çatıda araç olan işyeri diye tarif etmek istedik. Bilmeyen birine tarif edeceğimiz zaman yolun kenarında çatıdaki aracın bulunduğu yer diyoruz. İşyerimizi tabeladan fazla çatıdaki araçtan buluyor vatandaşlar. Çatıda aracın ne işi var diyenler de var, adres tarifi için güzel fikir diyenler de var. Çatıdaki otomobil ilginç görüntü oluşturuyor’’ dedi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin