GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-12-2021 16:08   Güncelleme : 11-12-2021 17:15

Yeşil Bir Erdemli İçin Minik Eller Kaldırımları Ağaçlandırdı

Mavi ile yeşilin buluştuğu Mersin Erdemli’de kent merkezinin daha da yeşil hala gelmesi için Erdemli Belediyesi, TEMA Vakfı ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen “Daha Yeşil Bir Erdemli İçin Kaldırımları Ağaçlandırıyoruz” projesi kapsamında minik öğrenciler 1000 fidanı toprakla buluşturdu.

Yeşil Bir Erdemli İçin Minik Eller Kaldırımları Ağaçlandırdı

Alata Mahallesi’nde gerçekleşen fidan dikimine Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, TEMA vakfı Erdemli temsilcisi Murat Başer, 300 öğrenci, öğretmenler ve basın mensupları katıldı. Etkinliğe hep bir ağızdan Orman şarkısı söyleyerek başlandı. Öğrenciler, yeşil bir Erdemli için kentteki birçok kaldırım noktalarına, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile birlikte fidanları özenle diktiler ve suladılar.

Başkan Tollu’nun etrafını çevreleyen öğrencilerin başkana ilgisi yoğundu. Öğrencilerin fotoğraf isteğini geri çevirmeyen Mükerrem Tollu, öğrencilerle fotoğraf çektirdi. Başkan Mükerrem Tollu, belediye ekiplerinin öğrenciler için hazırladığı ikramları, öğrencilere tek tek ikram etti. Öğrenciler ikram sonrası kent merkezindeki parklarda doyasıya eğlendiler.

Üreten Belediyecilik anlayışı ile kentin çevre düzenlemesinde kullanılacak olan çiçek ve bitkileri kendi serasında yetiştirdiklerini ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Erdemli için mavi ile yeşilin buluştuğu kent. Gerçekten Erdemlimiz, bu dünyanın en güzel kentlerden bir tanesi. Biz bu dünyada cenneti yaşadığımız bir kent Erdemli. Bu kentin güzelliklerini daha da mükemmel kılmak adına, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve TEMA vakfımız ile birlikte, değerli basın mensuplarımız ile birlikte kentimizin güzelliklerine güzellik katmaya gayret ediyoruz ve kentimizin sokaklarını ağaçlarla donatıyoruz. Erdemlimizin daha da güzel olması adına, Erdemlimizin daha da yeşil kalması adına bu faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Bugün 1000 tane ağacımızı toprakla buluşturduk” diye konuştu.

Dikilen fidanları herkesin sahiplenmesi gerektiğini ifade eden TEMA Erdemli temsilcisi Murat Başer, “Hem diktiğimiz fidanı aslında biz her diktiğimiz yerde esnafımıza, vatandaşımıza emanet ediyoruz, ağacı sahiplenmesini istiyoruz” diye konuştu.

TEMA gönüllüsü bir öğrenci, “Bugün Erdemli’ye biz ağaç diktik. Çok mutluyuz, gelecek nesillere temiz bir Erdemli bırakmak istiyoruz. Doğayı sev yeşili koru” diye konuştu.

Bir diğer TEMA gönüllüsü öğrenci, “Yeşil bir Erdemli için ağaç diktik çok mutluyuz. Bugün çok güzeldi bugünü hiç unutmayacağım” diye konuştu.

Bir diğer TEMA gönüllüsü öğrenci ise” Ağaçlar olmasaydı, dünya güzel olmazdı, hiçbir yer güzel olmazdı. Nefes alamazdık ölürdük” diye konuştu.

Öte yandan öğrenciler fidan dikimi sonrası etkinlikten oldukça memnun ayrıldılar.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin