GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-12-2021 18:18   Güncelleme : 08-12-2021 18:25

Erdemlilerin Kar Mesaisi

Erdemli’nin yüksek kesimlerdeki mahallelerine yılın ilk karının düşmesi ile birlikte vatandaşlar özlemle bekledikleri manzaraları kaçırmamak için yaylalara akın etti. Mersin Büyükşehir belediyesi ile Erdemli Belediyesi karla mücadele ekipleri hazır bekletiliyor.

Erdemlilerin Kar Mesaisi

İlçeye bağlı Toros Mahallesi 1700 rakımdaki Arpaalanı mevkisinde kar yağışı 10 santini buldu. Karayolları sorumluluk alanında bulunan Erdemli Ayrancı yol güzergahının 85’inci kilometresinde yağan karın 10 santimi bulmasının ardından karayolları ekipleri yol açma çalışması başlattı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Erdemli Karla Mücadele ekipleri ile Erdemli Belediyesi Karla Mücadele ekipleri ise hazır bekletiliyor. Şu ana kadar kapalı yol bulunmuyor.

Toros Mahallesi Arpaalanı mevkisinde sedir ağaçları üzerine yağan kar nedeni ile kartpostallık görüntülerin oluştuğunu belirten Ömer Kılıç, ‘’Geçen yıl ne kar yağdı ne de yeterli yağmur. Ancak bu yıl kar erken yağdı inşallah arkası gelir ve susuzluk çekmeyiz. 1700 rakımdaki Arpaalanı mevkisindeki sedir ağaçlarına yağan karlar kartpostallık görüntüler oluşturdu’’ dedi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin