EĞİTİM
Giriş Tarihi : 25-11-2021 18:20   Güncelleme : 25-11-2021 18:20

Kargıcak Ortaokulundan Tübitak Bilim Fuarı

Erdemli Kargıcak Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan projelerin sergilendiği 4006 Tübitak Bilim Fuarı açılışı yapıldı.

Kargıcak Ortaokulundan Tübitak Bilim Fuarı

Kargıcak Ortaokulunda Rehber Öğretmeni Fatma Ayyıldız yürütücülüğünde, Danışman öğrenciler rehberliğinde 75 öğrencinin katkıları ile yapılan 25 proje sergide yer aldı. Serginin açılışı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erdoğan Tekin, Esnaf Kefalet Başkanı İsmet Erdoğan, okul müdürleri ve mahalle muhtarı tarafından yapıldı.

Şube Müdürü Erdoğan Tekin açılışta yaptığı konuşmada "Öğrencilerimiz tarafından her yıl düzenli olarak farklı alanlarda bilimsel projeler hazırlanarak sergileniyor. Bugün burada 25 proje sergilenmiş ve hepsi de çok başarılı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak amacımız öğrencilerimizin hayata daha kaliteli hazırlanmasını sağlamaktır. Bu projede emeği geçen öğretmen ve idarecilerimizi kutluyorum" dedi.

Okul müdürü Salih Gökmen’de yaptığı açıklamada; "Öğretmenlerimiz rehberliğinde 75 öğrencimizin emeği olan sergimize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Geçen yıl yapmamız gereken bu sergi Pandemi nedeni ile bu gün davetlilerimize sunmanın memnuniyeti içindeyiz. Başta şube müdürüm olmak üzere bizleri yalnız bırakmayan siz ziyaretçilerimize ayrı ayrı teşekkür ederim. Ayrıca hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan öğretmenlerime ve velilerime, sergide projesi olan, olmayan tüm öğrencilerime teşekkür ederim." dedi.

Okul öğrencilerinin bilimsel çalışmalarının sergilendiği fuarların açılışına kurum müdürleri, STK temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin