GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-11-2021 16:49   Güncelleme : 22-11-2021 17:19

Erdemlili Öğretmenler Adam Kayalara yürüdü

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük başkanlığında 43 öğretmen 24 kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında Kızkalesi’nden Adam Kayalara kadar 16 kilometre yürüyüş gerçekleştirdi.

Erdemlili Öğretmenler Adam Kayalara yürüdü

Yürüyüşe katılan öğretmenlere Erdemli Belediyesi mobil ikram ekibi çeşitli ikramlarda bulundu.

Her ay bir ören yerine gezi düzenleme kararı aldıklarını belirten İle Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük böylece hem sağlıklı yürüyüş yapmış olacaklarını hem de bölgeyi ve bölgedeki tarihi ve kültürel varlıkları yerine görerek tanıtımını yapma imkanına sahip olacaklarını belirtti.

Geçtiğimiz ay içinde Kayacı Vadisinde 16 kilometre yürüdüklerini ikinci yürüyüşlerini ise Kızkalesi’nden Adam Kayalara kadar yürüdüklerini belirten ilçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, üçüncü yürüyüşlerini ise Aralık ayı içinde Dağlı Kalesine yapacaklarını söyledi.

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında 43 öğretmen ile gerçekleştirilen Kızkalesi Adam Kayalar yürüyüşünde 16 kilometre mesafe kat edildi. Yürüyüşe katılan öğretmenlere Erdemli Belediyesi sürpriz yaparak bölgeye gezi düzenleyen gezgin gruplarına sağladığı geleneksel desteğine bir yenisini daha ekledi ve mobil ikram aracıyla çay, çorba ve su ikramında bulundu. Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve ekibine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin