GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-11-2021 19:04   Güncelleme : 13-11-2021 19:04

Öğretmenler Mangala Turnuvasında Yarıştı

Akıl ve Zeka Oyunları Mersin İl Formatörü Büşra Nur ULUGANLIGİL tarafından organize edilen “Öğretmenler Günü 3. Geleneksel Mangala Turnuvası” 11 Kasım Perşembe günü Erdemli Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

Öğretmenler Mangala Turnuvasında Yarıştı

Erdemli genelindeki 17 farklı okuldan 30 öğretmenin katıldığı turnuvanın açılışını Kaymakamımız Avni KULA, Cumhuriyet Başsavcımız Yaşar ÖZKAN, Jandarma Komutanımız Yarbay Erhan ERDOĞAN, Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf AÇIKYÖRÜK, Öğretmenevi Müdürümüz Mehmet GÜVEN, Milli Eğitim Şube Müdürürleri Erdoğan TEKİN ve Harun ÜZER yaptı. 

Ayaş Ortaokulu Matematik öğretmeni Büşra Nur ULUGANLIGİL Türk strateji oyunu Mangalanın tarihini ve günümüze kadar gelişi hakkındaki bilgileri protokole ve yarışmacı öğretmenlere aktardı.


Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem TOLLU, yarışmaya katılan tüm öğretmenlere çiçek hediye ederek öğretmenler gününü şimdiden  kutladı. Ayrıca Öğretmenevi Müdürümüz Mehmet GÜVEN’in güne özel yaptırdığı pasta ile öğretmenlere ve gelen misafirlere ikramlarda bulunuldu. 

Yarışma sonucunda ilk 3 giren öğretmenlerimiz:
1. Ömer Yücel GÜNAY ( Mustafa Kayışoğlu İlkokulu Sınıf Öğretmeni)
2. İhsan ZENGİN (Çeşmeli Anaokulu Müdür Yardımcısı)
3. Halil YALÇIN ( Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin Ortaokulu Fen Bilgisi Öğretmeni) oldular. 
Öğretmenlerimizin hediyesi Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonunun düzenlediği Tasarım Yarışmasında 1. olan “Küre” oyunudur.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin