GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-11-2021 19:44   Güncelleme : 12-11-2021 19:44

Miniklerden C Vitamini Şenliği

Erdemli Milli Eğitim Müdürlüğü, Limon ve narenciyeye dikkat çekmek amacı ile okul öncesi öğrencileri tarafından "Erdemli Vitamin Şenliği" düzenlendi.

Miniklerden C Vitamini Şenliği

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından okul öncesi öğrencileri geçiş töreni düzenledi.

Erdemli Belediyesi Sahil Bandı Dr. Devlet Bahçeli Meydanında gerçekleştirilen vitamin şenliğine 27 okuldan 500 öğrenci ve 50 öğretmenin katılımı ile gerçekleşen şenliğe, ilçe kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkan Vekili Şaban Dölek, Garnizon Komutanı Jandarma Yarbay Erhan Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Emniyet Müdürü Mahmut Duru, Sivil Toplum Kuruşu temsilcileri, protokol üyeleri ve veliler katıldı.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Türkiye’nin narenciye üretiminde Erdemli’nin katkısının büyük olduğunu belirterek, ‘’Erdemli ilçemiz Türkiye limon üretiminin yüzde 40’ını tek başına karşılıyor ancak, üretim sadece bunun kalmıyor portakal mandalina da üretiyor. Üretilen kıymetli ürünleri sanayi ürünü haline getirmek ve vitamin deposu bu ürünleri tanıtmak amacıyla bu etkinlik düzenlendi. Bu önemli etkinliği düzenleyen ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük de vitamin şenliğinin ilkini geçen yıl yaptıklarını bu yıl da geniş katılımlı olarak 27 okul öncesi okulumuzdan 500 öğrenci ile yaptıklarını kaydetti. Amacımız narenciyenin önemine dikkat çekmek C vitamini ürünlerin minik öğrencilerimize öğretmek içindi diyen Açıkyörük, ‘’Katılıma ilginin büyük olmasının mutluluğunu yaşıyoruz’’ diye konuştu.

Vitamin şenliğinde, hammaddesi narenciye olan yöresel ürünler sergilendi tanıtımı yapıldı. Sergilenen ürünlerden elde edilen gelir Türk Kızılayı Erdemli Şubesi ile birlikte ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim giderleri için kullanılacağı bildirildi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin