GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2021 18:29   Güncelleme : 08-11-2021 18:29

Oltayla Altın Çıkarma!

Erdemli’de bir kadın hırsızlardan saklamak istediği altınları banyo bacasına düşürdü. Erdemli Belediye ekipleri bacaya düşen altınları balık oltasıyla bulup çıkarttı.

Oltayla Altın Çıkarma!

Tömük Mahallesinde bir vatandaş hırsızlardan korumak için altınlarını banyo bacasına saklamak istedi. Altınlar bacadan 3 metre aşağıya düştü. Altınlar yardım istenen Erdemli Belediyesi personelleri tarafından balık oltası kullanılarak çıkarttıkları altınları sahibine teslim etti.

İddiaya göre, ilçeye bağlı Tömük Mahallesinde 10 katlı bir sitenin üçüncü katında ikamet eden Abdurrahman Bilici (67) ile eşi Nejla Bilici (48) tüm birikimleri olan altınları saklamak isterken ellerindeki altınları evin banyo bacasından aşağı düşürdüler.

Nejla Bilici, eşinin haberi olmadan içerisinde 5 adet Cumhuriyet altını ile 2 adet yüzüğü, hırsızlardan korumak ve daha güvenli diye banyonun açıkta bulunan baca deliğine koydu. İçerisinde altın bulunan poşet kayarak üç metre yüksekliğindeki delikten aşağıya düştü. Eşi Abdurrahman Bilici’ye haber veren Nejla Bilici altınları bacadan aşağı düşürdüğünü söyleyerek yardım istedi.

Abdurrahman Bilici tüm uğraşlarına rağmen altınların bulunduğu poşete ulaşamadı ve Erdemli Belediyesinden yardım istedi. Erdemli Belediyesi Fen İşlerinden iki personel giderek önce altınların düştüğü banyoda inceleme yaptı. Yapılan inceleme sonrası altın poşetinin düştüğü yer balık oltası ile tespit edilerek poşetin düştüğü nokta kırılarak altınların bulunduğu poşet çıkartılarak sahibine teslim edildi.

Yeniden altınlarına kavuşan Abdurrahman Bilici ve eşi, Erdemli Belediyesi yetkililerine teşekkür etti. Abdurrahman Bilici, ‘’Tüm birikimim buydu. Eşim altınları korumak isterken baca deliğine düşürdü belediye ekiplerine haber verdik gelip çıkarttılar sağ olsunlar’’ dedi.

Erdemli Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdülkadir Altunçiçek, 67 yaşındaki Abdurrahman Bilici’nin eşi Nejla Bilici’nin tüm birikimleri olan altınlarını kimse çalmasın diye evin içindeki banyo bacasına sakladığını onu da banyo bacasına düşürdüğünü kendilerine bildirmesi üzerine Fen İşleri Müdürlüğünden ekiplerimiz giderek bacada operasyon yaparak altınları bulup kendilerine teslim etti. Altınlarına kavuşan Bilici ailesi şimdi çok mutlu’’ diye belirtti.  

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin