GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2021 17:45   Güncelleme : 08-11-2021 17:45

Kızkalesi’nde Kasımda Deniz Keyfi

Yurdun birçok bölgesinde soğuk hava etkisini gösterirken Mersin’de ise yazdan kalma günler yaşanıyor.

Kızkalesi’nde Kasımda Deniz Keyfi

Hava sıcaklığının 27, deniz suyu sıcaklığının ise 24 derece olduğu Mersin sahillerinde vatandaşlar denize girerek serinliyor

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan ve Doğu Akdeniz’in önemli turizm merkezlerinden Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Kızkalesi’nde kasım ayının ortalarına gelinmesine rağmen denize giriyor. Kimi vatandaşlar deniz bisikleti ile gezip tatilin tadını çıkartırken kimi tatilciler tur tekneleri ile bölgede gezi yaparken kimileri de deniz içindeki Kızkalesi manzaralı anı ölümsüzleştirmek üzere fotoğraf çektiriyor.

Şu anda Eskişehir tam bir bozkır ve sobalar kaloriferler yanıyor geceleri eksi 5’lere kadar düşüyor diyen Muzaffer Cura, Mersin’de de tam tersini yaşadıklarını söyleyerek, ‘’İç Anadolu soğuktan titriyor Kızkalesi’nde ise vatandaşlar bastırma sıcakları eşliğinde denize giriyor. Böylesi sıcak bir havayı bulmak ve değerlendirmek çok güzel. Denizde mavilik, dağa doğru yeşillik ve tarihi ile iç içe’’ dedi.

Tatilci Melek Karataş ise, Mersin sahillerinde hava sıcaklığı çok uygun olduğunu belirterek, ‘’Hava sıcaklığı 27 derece, deniz suyu sıcaklığı ise 24 derece. Serinlemek isteyenler denize akın ediyor. Kasım ayında yazdan kalma günler yaşıyoruz’’ diye belirtti.

 

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin