SPOR
Giriş Tarihi : 08-11-2021 17:07   Güncelleme : 08-11-2021 17:07

Havalı Silahlar Cumhuriyet Kupası 5 Türkiye Rekoru İle sona erdi

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun (TAF) 2021 yılı faaliyet programında yer alan 10 metre Havalı Silahlar Cumhuriyet Kupası müsabakaları sona erdi.

Havalı Silahlar Cumhuriyet Kupası 5 Türkiye Rekoru İle sona erdi

Müsabakada dereceye girenlere madalya ve kupaları federasyon Havalı ve Ateşli Silahlar As Başkanı Kadri Akgün, federasyon Mersin İl Temsilcisi Ahmet Kılınç tarafından verildi. Müsabakada 5 yeni Türkiye Rekoru kırıldı.

Büyükler, Gençler ve Yıldızlar dalında Erdemli Atış Poligonunda gerçekleştirilen müsabakaya yurt genelinden 420 sporcu katıldı.

Havalı ve Ateşli Silahlar As Başkanı Kadri Akgün ödül töreninde yaptığı konuşmada, Cumhuriyet kupasına özellikle genç sporcuların beklenenden daha fazla ilgi göstermesinin kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Akgün, turnuvada dereceye giren tüm sporculara başarılar diledi.

 

HAVALI TÜFEK MÜSABAKA SONUÇLARI

 

TABANCA ERKEKLER

 

Büyük erkekler tabancı ferdi birinciliği Ankara TSK Spor’dan Yusuf Dikeç elde etti.

Büyük erkekler tabanca takımda birinciliği Ankara Jandarma Spor Kulübün elde etti.

Genç erkekler tabanca ferdi yarışmasında birinciliği, Mersin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübünden Alperen Erdur elde etti. Genç erkekler tabanca takım yarışmasında ise birinciliği İzmir Atıcılık İhtisas Kulübü elde etti.

Yıldız A erkekler tabanca ferdi birinciliğini Trabzon Nişantaşı Atıcılık Spor Kulübünden  Mehmet Efe Alemdaroğlu kazandı. Yıldız A Tabanca Takım halinde  Çanakkale Gelibolu Spor Kulübü elde etti. Yıldız B Tabanca ferdi dalında birinciliği, İzmir Atıcılık İhtisas Kulübünden Ömer Tuna Göktekin aldı.

 

TABANCA BAYANLAR

Büyük bayanlar tabanca erdi dalında birinciliği Ankara Osmanlı İzcilik Kulübünden Şimal Yılmaz alırken Şimal Yılmaz, Lami Türkoğlu’na ait olan 237.1 olan rekoru 239.6 puanla geçerek  Yeni Türkiye Rekorunun (YTR) sahibi oldu.

Büyük bayanlar tabanca takım birincisi Ankara Osmanlı İzcilik spor elde etti.

Genç bayanlar tabanca ferdi yarışlarında birinciliği İzmir atıcılık spor kulübünden İlayda Nur Çürük aldı. Genç bayanlar tabanca takım birinciliğini ise Ankara Gençlik Hizmetleri Spor elde etti.

 

Yıldız A bayanlar tabanca ferdi dalında birinciliği Ankara Osmanlı İzcilik spordan Gülsunar Tarhan aldı. Yıldız B bayanlar tabanca ferdi birinciliğini Ankara Gençlik Hizmetleri Spordan Esma Demir elde etti. Esma Demir Süheyla Sultan Kunura ait olan 277 puanlı eski Türkiye Rekorunu 281 puanla kırarak Yeni Türkiye Rekorunun da sahibi oldu. Yıldız B bayanlar tabanca takım birincisi ise Bursa Osmangazi Spor elde etti. Bu takım 284 olan eski Türkiye Rekorunu 286 puanla geçerek yeni rekorun sahibi oldu.

 

BÜYÜK ERKEKLER TÜFEK FERDİ

Büyük erkekler tüfek ferdi yarışlarında birinciliği Ankara TSK spordan Özer Elabsi kazandı.

Genç erkekler tüfek ferdi dalında birinciliği Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübünden Yiğit Geçim elde etti.

 

Yıldız A erkekler tüfek ferdi dalında birinciliği Erzincan Gençlik Spor Kulübünden Kerim Can karanlık elde etti. Yıldız A erkekler Takım birinciliğini ise Erzincan Gençlik Spor kulübü elde etti.

Yıldız B erkekler tüfek ferdi birinciliğini Aksaray Kültür Çevre Gençlik Spor Kulübünden  Abdullah Eren Yıldız aldı.

 

Büyük bayanlar tüfek ferdi dalında birinciliği Diyarbakır Spor Kulübünden Şeymanur  Koca elde etti. Büyük bayanlar tüfek takım birinciliğini ise Ankara Jandarma gücü spor elde etti.

 

Genç bayanlar tüfek ferdi yarışlarında birinciliği Mersin’den ferdi katılan Elife Eda Çınar alırken Çınar aynı zamanda Şule Nur Tekeli’ ye ait olan 246.5 puanı 247.7 puanla geçerek Yeni Türkiye Rekorunun da sahibi oldu.

 

Yıldız A bayanlar tüfek ferdi yarışlarında birinciliği Mardin bölgesinden ferdi katılan Hira Nur Ağrakçe elde etti. Yıldız B bayanlar tüfek ferdi yarışlarında birinciliği  Mardin Altın Atıcılık Kulübünden Beyza Ceren Şengül alırken, aynı sporcu daha önce Nisa Nur Özatalay’ a ait 290.7 rekoru 293.1 puanla geçerek Yeni Türkiye Rekorunun da sahibi oldu.

Turnuva Cumhuriyet Kupası anısına toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin