GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2021 16:39   Güncelleme : 08-11-2021 17:25

Başkan Tollu Miniklerle Birlikte ‘Lösemi’ye Dikkat Çekti

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ‘Lösemi’ hastalığına dikkat çekmek amacı ile Belediye Şehit Musa Özalkan kreşinin minik öğrencileri ile birlikte belediye Yörük Müzesinde farkındalık etkinliğine katıldı.

Başkan Tollu Miniklerle Birlikte ‘Lösemi’ye Dikkat Çekti

Etkinliğe katılan başkan Mükerrem Tollu, etkinlik öncesi kreşte kalan çocuklarla sohbet etti. Lösemi rahatsızlığının korkulacak bir hastalık olmadığını belirterek gazetecilere bilgi verdi.

2-8 Kasım tarihlerinin Lösemi’li çocuklar haftası olduğunu kaydeden Tollu, bu rahatsızlığa dikkat çekmek adına belediyemize ait Şehit Astsubay Başçavuş Musa Özalkan kreşinde 3 dilde eğitim gören minik öğrencilerimiz ile birlikte Yörük Müzesinde farkındalık etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Hepimiz biliyoruz ki lösemi rahatsızlığı kesinlikle bulaşıcı bir hastalık değildir diyen Tollu, ‘’Bu rahatsızlık bulaşıcı değildir ve diğer bireylere de bulaşmamaktadır. Lösemi korkulacak bir hastalık değildir ve çözüm noktası mutlaka vardır. Biz çocuklarımız ile birlikte bu rahatsızlığa dikkat çekmek adına bu etkinliği düzenledik. Lösemi rahatsızlığı tedavisi gören tüm çocuklarımıza geçmiş olsun der Allah’tan acil şifalar dilerim’’ dedi.

Başkan Tollu, çocuklarla birlikte boyama etkinliğine katıldı.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin