GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2021 14:34   Güncelleme : 08-11-2021 14:34

Polis’ten Şafak Operasyonu

Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğü, Anamur ve Bozyazı ilçelerinde Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti yapan ve madde kullanan şahıslara yönelik yapılan şafak operasyonuyla son 2 iki aylık süreçte farklı zamanlarda toplam 14 ara yakalama gerçekleştirildiği bildirildi.

Polis’ten Şafak Operasyonu

Mersin İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, “Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğü personelinin de katılımıyla düzenlenen şafak operasyonunda, şahısların ev ve eklentilerinde son 2 aylık süreçten bu zamana kadar yapılan aramalarda;

710 gram Bonzai Maddesi,

4 kg Esrar Maddesi,

33 gram Metamfetamin Maddesi,

9 adet Extacsy Hap,

27 adet Lyrica Hap,

3 adet hassas terazi ve uyuşturucu madde içme düzenekleri,

Uyuşturucu Madde Ticaretinde Elde edildiği değerlendirilen 8750,00 TL (sekiz bin yediyüzelli TL)  para ele geçirildi.

 

Düzenlenen operasyon kapsamında yakalanan 10 şahıs Uyuşturucu Madde Ticareti suçundan adli makamlara çıkarılırken, F. K.-O. K.- K. B. K. -   A. K. - H. D. - T. A. - S. O. isimli 7 şahıs ve Suça Sürüklenen Çocuk S. G. çıkarıldıkları mahkemece TUTUKLANDI, N. E. isimli şahıs adli kontrol şartıyla SERBEST BIRAKILDI, İ. R. isimli şahıs Savcılıktaki ifadesinin ardından SERBEST BIRAKILDI.

Mersin Polis Teşkilatı halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız sürekli devam edecektir.”

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin