Okulda Hocalarını Dinledi Tüm Soruları Bildi
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıOkulda Hocalarını Dinledi Tüm Soruları Bildi

Akdeniz Ortaokulunda okuyan TEOG Erdemli Şampiyonu altınla ödüllendirildi

Okulda Hocalarını Dinledi Tüm Soruları Bildi
Bu içerik 6121 kez okundu.

Erdemli Akdeniz Ortaokulu 8-C sınıfında okuyan Alper Taş adlı öğrenci girdiği TEOG sınavında 120 sorunun tamamını bilerek bir rekora imza attı.Erdemli TEOG şampiyonu öğrenciye ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin ile Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Güven birer  Cumhuriyet  altını takarak ödüllendirdi.

Akdeniz Ortaokulu 8-C sınıfının başarılı öğrencisi Alperen Taş,  okul müdürü Uğur Türkmen, Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Güven, babası Mustafa Taş, okul aile birliği üyeleri ile birlikte makamında  kabul eden ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin,  ilçe genelinde 45 okulda 2 bin 284 öğrencinin TEOG sınavına girdiğini kendilerine sorulan 120 sorunun tamamını eksiksiz olarak Alperen Taş’ın yaptığını belirterek  tebrik etti.

Disiplinli ders çalışma sistemine devam etmesini belirten Metin, ‘’Evladımızın başarısında en büyük pay önce kendisinde çünkü dersi sınıfta öğretmeninin anlattığını iyi dinlemesi. Bu alışkanlığı kendisine kazandıran ilkokul öğretmeni,  okul idarecileri ve ailesinden kaynaklanıyor. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyor başarılarının devam etmesini aynı başarıyı ikinci dönemde yapılacak olan sınavda da göstermesini ve yanına başka arkadaşlarını da almasını istiyorum’’ dedi.  

Okul Müdürü Uğur Türkmen de yaptığı konuşmada, öğrencinin dışarıdan nakille gelen öğrenci olmadığını ilkokuldan bu yana Akdeniz İlköğretimde okuyarak geldiğini söyledi.

Öğrencilerin başarılı olması için hem öğretmenlerin hem yöneticilerin hem de okul çalışanlarının birlikte  fedakarlıklarda bulunduğunu kaydeden Türkmen, temennilerinin gelecek sınavlarda daha fazla başarılı öğrenci çıkartmak olduğunu ifade etti.

Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Güven de konuşmasında, öğrencileri Alperen Taş’ı kutlayarak başarılarının devamını diledi.

TEOG sınavı Erdemli birincisi Alperen Taş ise okuyup ülkeme yararlı insan olacağım bunun için de mühendislik okuyacağım diyerek hislerini dile getirdi. Tuttuğu takımın ise Mersin İdmanyurdu olduğunu özellikle dile getirdi. 

erdemli ajans teog birincisi milli eğitim akdeniz ortaoukulu
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu