SPOR
Giriş Tarihi : 04-11-2021 16:55   Güncelleme : 04-11-2021 17:46

Avrupa Atıcılık Kupası Musabakaları Erdemli’de Yapılacak

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonun (TAF) 2021 yılı faaliyet programında yer alan Havalı Silahlar Cumhuriyet Kupası Erdemli Atıcılık Poligonunda devam ediyor.

Avrupa Atıcılık Kupası Musabakaları Erdemli’de Yapılacak

Havalı Tabanca Erkekler yarışmalarının ardından müsabaka Havalı Tabanca Kadınlar yarışmalarıyla devam ediyor.  Yarışmalara yurt genelinden 60 kulüpten tabanca ve tüfek branşlarında toplam 420 sporcu katıldı. 2 Kasımda başlayan yarışmalar 7 Kasım tarihinde sona erecek.

Beraberinde federasyon seçimlerinde rakibi olan Murat Yılmaz ile birlikte Cumhuriyet Kupası yarışlarını yerinde izleyerek sporculara başarılar dileyen federasyon başkanı Prof. Dr. Gürsel Çolakoğlu, Erdemli Ajansa federasyonun ve Erdemli Atış Poligonundaki faaliyetler hakkında açıklamalarda bulundu.

Çolakoğlu, yapılan girişimler sonucu Dünya Atıcılık Federasyonunun 2024 yılında Ateşli Silahlar Avrupa Kupasının ilk kez Türkiye’de yapılmasına yönelik söz verdiği müjdesini verdi.

Ateşli silahlar kupasının hem ardından iki yılda bir yapılan Avrupa özel Plak atışları Grand piksinin de ülkemizde yapılmasına yönelik çalışmalarımız devam ediyor diyen Çolakoğlu, ‘’Ateşli Silahlar Avrupa Kupasının ilk kez ülkemizde ve Erdemli ilçemizdeki Atış Poligonunda yapılacak olmasından dolayı heyecanlıyız. Çünkü Avrupa ve Ortadoğu’da eşi bulunmayan poligona sahibiz. Bu tesis 13. Akdeniz Oyunları kapsamında Erdemli’de yapıldı. Atış Poligonumuzda birkaç küçük tadilat yaparak Avrupa Kupası yarışlarına hazırlayacağız’’ dedi.

Bu tür uluslararası etkinliklerin hem ülkemizin hem de bölgemizin tanınmasının yanında ekonomik yönden de desteklenmesine büyük katkısının olacağına inandığını kaydeden Çolakoğlu, ‘’Erdemli Atış Poligonu ülkemiz için çok önemli. Hem uluslararası müsabakalar yapılacak plak atışlarının yapılabileceği müthiş bir tesis ve açık havası var. Ayrıca Havalı ve Ateşli silahların yarışabileceği 10, 25 ve 50 metrelik poligonlarımız var. Aynı anda bin 500 seyircinin yarışmaları izleyebileceği bir tesis. Avrupa ve Orta Doğuda bir arada böyle bir kampus yok’’ diye konuştu.

Erdemli Ajans olarak bu güzel haberi veren federasyon başkanı Prof. Dr. Gürsel Çolakoğlu’na teşekkür ederiz.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin