GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-11-2021 18:28   Güncelleme : 02-11-2021 18:28

Sağolasın Öğretmenim, Sağolasın Köylülerim

Bir dönem Erdemli’ye bağlı Karayakup Mahallemizde öğretmenlik yapan bayan öğretmenimiz, Temmuz ayında çıkan yangında yok olan ormanlar ve yangınla birlikte yok olan köylere yardım için takdire şayan çalışmalar yaptı.

Sağolasın Öğretmenim, Sağolasın Köylülerim

Hem karayakup Mahallesinin gönlü bol insanları hem de Tarsuslu hemşehrilerimiz yangın bölgesine yardım yapılması konusunda kayıtsız kalmadılar ve takdire şayan alkışlanacak  çalışma yaptılar.

Ormanlarımız  ile birlikte ciğerlerimiz, köylerimiz yandı. Köylülerimizin geçim kaynakları yandı. Neden kim nasıl yaktı sorusu değildi zihnimizi meşgul eden. Nasıl olsa bu soruları soranlar vardı ve olacaktı.

Benim düşündüğüm şey sıradan bir vatandaş olarak ne yapabilirim sorusuydu. Çünkü biliyordum bir süre sonra unutulacaktı bu köyler. Bana düşen hesap sormak değil üzerime düşeni yapmaktı diyen öğretmenim hiç zaman kaybetmeden telefonla görüşmelere başladı.

Daha önce görev yaptığı Karayakup köyüne giden öğretmenimiz,  ‘’Güveniyordum onlara ve beni yanıltmadılar. Hazırlıklara başladık. Üretici olan bu orman köylerinin fidan ve fide ekim zamanlarına göre ayarlamaya çalıştık. Çünkü amacımız geçimlerini sağlayacak kaynağı oraya götürmekti. Aydıncık’ın Pembecik köyünü seçtik ve köy muhtarı ile konuşup ihtiyaç belirledik.

 Aynı köyde görev yaptığım öğretmenim Evren Özer’le  konuştum. Yanan evler için perde, nevresim ve yastıkları eşinin dükkanındn karşılanabileceğini söyledi ve tüm imkanları ile sonuna kadar destek verdi’’ dedi.

Fidan ve fide ihtiyacımızı ise Tarsus Salih Cemre Gözen İlkokulunda görev yapan Himaye Cesur öğretmenimin ve 3B sınıfı velilerinden Aydın Karakuş’un yardımları ile Tarsus Verben Tarım ve Tarsus Maya Fidancılık’ tan Ali Erdoğan ve Mustafa Şengül karşıladı diyerek yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren öğretmenim, yangın bölgesindeki çocuklarımızın kırtasiye ihtiyaçları ise Tarsus Çalışkan Kırtasiye ve Tarsus Salih Cemre Gözen okulu 3 B sınıfı velileri tarafından karşılandığını dile getirdi.

Diğer ihtiyaçların karşılanması için hiç sorgulamadan yardım eden Aylin Yardımcılar ve arkadaşları, Aysun Asma, Rahim Genç öğretmenim, Seher Kaya, Aydın Karakuş, Yaşar Yılmaz öğretmenim aynı hislerle hiç düşünmeden yardım ettiler diyen sevgili öğretmenim, hislerini şöyle dile getirdi:

‘’Kamyonumuz tüm yardımlarla gidişe hazırdı ve Ekim 15 te yola çıktık. Kamyonuyla birlikte bu yardımı yapmamızdaki en büyük paylardan biri Karayakup Köyünden Fahri Aydoğan ve köylümüz Aziz Bekiş oldu. Fikir alışverişi yaptığım ve böyle bir şeye karar vermemde manevi desteğini benden esirgemeyen Hülya öğretmenimide unutamam. Tabi ki bu süreçte ve yaptığım her işte bana en büyük desteği veren ve beni her şekilde destekleyen eşim Kemal Şimşek’e sonsuz teşekkürler.

Böylece 20 bin  fide 600 ağaç yanmış olan evlerin perde ve nevresim takımları yastık havlu gibi diğer ihtiyaçları kırtasiye malzemeleri el birliği ile Pembecik köyüne ulaştırıldı.’’

Bu olay yanılmadığımı gösterdi bu ülkede hala iyi insanlar var sözleri ile karşılıksız yardım edenler ve bundan mutlu olanlar var vurgusunu yapan öğretmenim,  ‘’İnanıyorum ülkemde hala güzellikler var ve biliyorum hala biz Nezahat Onbaşıdan , Nene Hatunlardan kalan kanla sulanmış can topraklarda yaşayan büyük bir milletiz. Ben bir garip fenciyim adım öğretmen eğitim ordusunun ant içmiş binlerce üyesinden kanla sulanmış can topraklara borçlu milyonlarca insandan biriyim’’ dedi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin