GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-11-2021 17:12   Güncelleme : 02-11-2021 17:12

Erdemli Ve Silifkeli Gezginler Ferhat Adalıyı Unutmadı

Erdemli Ayyıldız Gezginleri ve Doğa Sporları Kulübü Derneği, derneğin kurucusu rahmetli Ferhat Adalı anısına bu haftaki doğa gezisini Silifke Göçebe Doğa Gezginleri Grubu ile birlikte gerçekleştirdi.

Erdemli Ve Silifkeli Gezginler Ferhat Adalıyı Unutmadı

Erdemli Ayyıldız Gezginleri ve Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkan Yardımcısı Murat Arslan, bu haftaki gezilerini Erdemlilere doğa sporlarını ve gezisini sevdiren can dost 2018 yılında aniden aramızdan ayrılan rahmetli Ferhat Adalı anısına yaptıklarını söyledi.

Arslan, Silifkeli doğaseverler ile Gökbelen yaylasına yaptıkları gezi öncesi duygusal bir konuşma yaptı. Arslan konuşmasında, ‘’Rahmetli başkanımız Ferhat Adalı bu dağlara gönül vermiş sürekli doğa için projeler üreten bir gezgindi. Bugün kendisinin doğum günü ve buradan Silifke Göçebe gezginleri grubu ile birlikte rahmetle anıyoruz. Silifke’de Yasin Bulundu arkadaşımızın öncülüğütnde yeni kurulan Silifke Göçebe Doğa Gezginleri Grubuna da gezginler  arasına yeni katılmalarından dolayı hoşgeldiniz diyoruz.

Göçebe gezginleri ile birlikte orman içi ve patika yolda yaklaşık 12 kilometrelik mesafede yürüdük. Rahmetli Ferhat abimiz Erdemli yaylaları kadar bu bölgeleri de çok sever herkese tanıtmak gerekir derdi. Biz de onun muradının yerine gelmesi için çalışıyoruz. Tüm doğaseverlerimizi gezilirimize katılmaya çevreyi keşfetmeye bekliyoruz’’ dedi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin