GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2021 16:57   Güncelleme : 29-10-2021 16:57

Esnafa Umut Mehmet Bulut, Esnafımız İçin Çalışacağım

Erdemli Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkan Adayı Mehmet Bulut gazeteciler ile bir araya gelerek esnaf için yapacaklarını anlattı.

Esnafa Umut Mehmet Bulut, Esnafımız İçin Çalışacağım

Kendisinin de zorlukları yaşayan bir esnaf olduğunu belirten Mehmet Bulut’un ilçenin ilk muhasebecilerinden Mehmet Bulut’un torunu olduğunu söyledi.

Mehmet Bulut’un kim olduğunu ve ilk etapta neler yapacağını sıralayan Esnaf Odası Başkan adayı Mehmet Bulut, 1982'de Erdemli'de doğduğunu, evli ve bir çocuk babası olduğunu kaydetti.

Annesinin Çerçili Mahallesinden, babasının ise Silifkeli Adem Bulut (ahraz) olduğunu belirtti. Dedesinin ise ilçe halkının çok iyi tanıdığı Erdemlinin ilk muhasebecilerinden Mehmet Bulut olduğunu kaydetti.

2008'den bu yana esnaflık yaptığını ifade eden Mehmet Bulut,

Bir çok sektörde çalıştığını ayakkabı mağazası, restoran-kafe işletmeciliği ve pazar esnaflığı yaptığını vurguladı.

Şu an aktif olarak esnaflık yaptığını ve bir bakkal işletmekte olduğunu dile getiren Mehmet Bulut, ‘’Kısacası hem işçi hemde işletmeci olarak çalıştığım. Bu nedenle de değerli esnaflarımızın sorunlarına hakimim’’ dedi.

 

Değişim şart diyen Bulut, göreve gelmeleri durumunda,

MOBİL ARAÇ uygulamasıyla ''Hizmeti uzak yerlerde olan esnaflarımızın, köylülerimizin ayaklarına getireceğiz.

Esnaf kardeşlerimizin üniversitede okuyan çocuklarına ''BURS İMKANI'' tanıyacağız.

Yılda bir gün geleneksel ''ESNAF GÜNÜ'' organize edip esnafımızla bir araya geleceğiz. Esnaflarımızın işlerini kolaylaştırmak amaçlı yeni bir ''WEBSİTESİ'' kurup online hizmet vereceğiz. ''WHATSAPP-TELEGRAM''destek hatlarımız ile iletişimde olacağız’’ şeklinde konuştu.

Bizim yönetimimizde her şey şeffaf olacak.

Bir hukuk bürosuyla anlaşıp esnaflarımıza danışmanlık sağlayacağız ifadesini kullanan Mehmet Bulut, ‘’Esnaflarımız her türlü davalarını anlaşmış olduğumuz hukuk bürosuyla cüzi miktarda ücretlerle takip edebilecekler’’ vurgusunu yaptı.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası bizim yönetimimizle tüm esnafa faydalı hale gelecek diyen Mehmet Bulut,  ‘’Esnafımızı yalnız bırakmayacağız’’ dedi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin