SPOR
Giriş Tarihi : 29-10-2021 16:29   Güncelleme : 29-10-2021 17:33

Trap Kulüplerarası Cumhuriyet Kupası Resmi Antrenmanla Başladı

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun 2021 yılı faaliyet programında yer alan Trap Kulüplerarası Cumhuriyet Kupası yarışları 29-31 Ekim tarihleri arasında Mersin’in Erdemli Atış Poligonunda resmi antrenmanla ile başladı. Yarışmalar pazar günü sona erecek.

Trap Kulüplerarası Cumhuriyet Kupası Resmi Antrenmanla Başladı

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Cahit Oktav Sabancı, Trap Kulüplerarası Cumhuriyet Kupası yarışmalarının resmi antrenman ile başladığını söyledi.

Yarışmalara başta İstanbul, Ankara, Adana, Konya ve Çorum gibi 25 ilden 30 kulüpten yaklaşık 100 sporcunun katıldığını belirterek gazetecilere bilgi veren Sabancı, Trap branşlarına ilginin her geçen gün arttığını söyledi. Sabancı, ‘’Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 98’inci yıl dönümünü kutlamak amacı ile Trap yarışları, İzmir’de ise Skeet yarışmaları yapılacak. Hava çok güzel tam sporcularımızın istediği türden. Cumhuriyet kupası yarışmalarına katılan tüm kulüp ve sporcularımıza başarılar diliyorum’’ dedi.

Çorumdan katılan Mustafa Recai Velioğlu, Trap sporuna yağmur çamur demeden katılmak özveri ve gönüllülük isteyen bir spor dalı. Bizde Trap sporunu sevdiğimiz için Cumhuriyet Kupası yarışmalarına katıldık ve kupayı ilimize götürmek istiyoruz’’ diye belirtti.

Konya’dan yarışmalara katılan Özgür Özgüven ise Cumhuriyet Kupasını kendi illerine götürmeyi hedeflediklerini belirterek, ‘’Trap atışlarında her sporcu 125 atış yapmak ister biz de en az 122 atmayı hedefliyoruz. Tüm sporcu arkadaşlara başarılar diliyorum’’ diye belirtti.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin