GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-10-2021 18:30   Güncelleme : 27-10-2021 18:30

Behçet Yıldız Başkan’dan Cumhuriyet Coşkusuna Davet

Erdemli Ülkü Ocakları Başkanı Behçet Yıldız, tüm Erdemli halkını Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yıl dönümü yürüyüş ve konseri kutlamalarına davet etti.

Behçet Yıldız Başkan’dan Cumhuriyet Coşkusuna Davet

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Erdemli Ülkü Ocakları Başkanı Behçet Yıldız, "Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun'a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de ‘Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yıl dönümünü, milletçe kutlamanın haklı gururu ve coşkusu içindeyiz" dedi.

 

Başkan Behçet YıldızCumhuriyet Konseri ve Yürüyüşüne Davet etti.

 Erdemli Ülkü Ocakları Başkanı Behçet Yıldız 29. Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 98. Yılı münasebetiyle düzenledikleri Cumhuriyet Konseri ve yürüyüşüne vatandaşları davet ederek şunları söyledi:

"29 Ekim Cuma günü saat 17,30’da Cumhuriyet Meydanında buluşarak Erdemli Belediyesi Sahil Bandı Dr. Devlet Bahçeli Meydanına kadar Cumhuriyet Yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Saat 19,23’de de Dr. Devlet Bahçeli meydanındaki sanatçılarımız Ali Kınık ve Osman Öztunç’un katılacağı Cumhuriyet Coşkusu konserimize  vatandaşlarımızı davet ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, değerli ülküdaşlarımın ve hemşehrilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin