GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-10-2021 18:44   Güncelleme : 14-10-2021 18:44

Beyaz Şahin Esaretten Kurtarıldı

Erdemli ilçesinde bir vatandaş tarafından yakalanan beyaz Şahin, Doğa Koruma ve Milli Parklar Erdemli Şefliği ekiplerince kurtarıldı. Beyaz Şahin’i izinsiz evinde besleyen kişiye 19 bin 154 lira idari para cezası uygulandığı bildirildi.

Beyaz Şahin Esaretten Kurtarıldı

Doğa Koruma ve Milli Parklar Erdemli Şefi Mevlüt Çetin, ilçeye bağlı Dağlı Mahallesi Gönükara mevkisinde ikamet eden yabancı uyruklu Yaser Saloum adlı bir vatandaşın evinde avlanması ve beslenmesi yasak olan nesli tükenmekte olan beyaz şahin olduğu yolunda aldıkları bir ihbarı değerlendirerek Jandarma ekipleri ile birlikte evde arama yaptıklarını, evde yapılan aramada beyaz şahini ayaklarından bağlanmış olarak bulduklarını belirtti.

İzinsiz evinde beyaz şahin besleyen yabancı uyruklu Yaser Saloum’a av koruma kanunu gereğince 19 bin 154 lira idari para cezası uyguladıklarını bildiren Çetin, yaban hayvanının yapılan kontrolünde ise sağlık durumunun iyi olduğu vücudunun herhangi bir yerinde darp ya da yara izine rastlanmadığını belirterek, şahin’in gerekli bakımının yapıldıktan sonra doğaya bırakıldığını belirtti.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin