GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-10-2021 14:58   Güncelleme : 07-10-2021 14:58

Karahıdırlı Biz Arıyız Bal Ormanı Tamamlandı

Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, yapımı tamamlanan Karahıdırlı Biz Arıyız Bal Ormanı sahasında incelemelerde bulundu.

Karahıdırlı Biz Arıyız Bal Ormanı Tamamlandı

Mersin Erdemli İlçesi Karahıdırlı Mahallesinde yapımı tamamlanan Bal Ormanını ziyaret eden Bölge Müdürü Akduman’a, Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Şube Müdürü Muhammet Aslanhan, Mersin Arıcılar Birliği Başkanı Adem Kurt, Erdemli Orman İşletme Müdürü Murat Körlü, İşletme Müdür Yardımcısı Harun Boz, Alata Orman İşletme Şefi Ertan Koyuncu ve arıcılar eşlik etti.

Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Bölge Müdürlüğümüz 2021 Yatırım programında yer alan Karahıdırlı Biz Arıyız Bal Ormanı, Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü, Alata Orman İşletme Şefliğinde Karahıdırlı Mahallesinde 108,8 Ha sahada projelendirildi.

Projede 11 adet arılık cebi ve 1 adet çeşme bulunmakta olup 2000 kovan kapasitelidir. Proje sahası püren, laden ve biberiye gibi çiçekli bitkilerin yoğun bulunduğu bir saha olup özellikle arıcılarımızın Ekim-Nisan ayları arasında konakladığı bir alandır. Yapılan çalışma ile arıcılarımıza daha iyi ve güvenli bir konaklama imkânı sağlanacak olup ayrıca, yeni dikilecek olan biberiye, lavanta ve yalancı akasya gibi çiçekli bitkilerle polen çeşitliliği artırılacaktır.

Yapımı tamamlanan Biz Arıyız Bal Ormanı ayrıca Mersin Arıcılar Birliği tarafından arıcılık eğitimi, arıcılığın tanıtımı ve sevdirilmesi faaliyetlerinde de kullanılacaktır” dedi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin