EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-10-2021 16:46   Güncelleme : 04-10-2021 16:46

Destek Ol Projesi Çalıştayı Sona Erdi

Destek Ol Projesi kapsamında 50 öğretmenle Bireyselleştirilmiş Eğitim Planı Hazırlama ve Etkinlik Tasarlama Çalıştayı sona erdi.

Destek Ol Projesi Çalıştayı Sona Erdi

Sabancı Vakfı Hibe Programı kapsamında desteklenen, Yenilikçi Girişim Derneği koordinatörlüğünde, Erdemli İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, Erdemli Rehberlik ve Araştırma Merkezi, İnovatif ve Girişimci Toplum Derneği ortaklığıyla yürütülen Destek Ol projesi faaliyetlerinden Bireyselleştirilmiş Eğitim Planı Hazırlama ve Etkinlik Tasarlama Çalıştayı, 2-3 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin destek eğitimi aldıkları destek eğitim odalarında eğitim veren öğretmenlerin, Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı hazırlama ve teknoloji odaklı etkinlikler geliştirme konularında mesleki gelişimlerini sağlamayı amaçlayan proje kapsamında, ilk çalıştayda gönüllü 50 öğretmen yer aldı. Erdemli Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve Yenilikçi Girişim Derneği üyelerinin eğitmenlik yaptığı çalıştayda; destek eğitim odası ve bireyselleştirilmiş eğitimi planı nasıl hazırlanır, 5E öğrenme modeline göre teknoloji odaklı etkinlik planı nasıl tasarlanır konuları irdelendi. Örnek Bireyselleştirilmiş Eğitim Planı, WEB 2.0 araçları ile hazırlanmış örnek etkinliklerin incelendiği çalıştaya katılan gönüllü öğretmenler kendi okullarında uygulamak için Bireyselleştirilmiş Eğitim Planı geliştirdiler ve bu planlarda yer alan kazanımlardan birine yönelik etkinlik tasarımı yaptılar. Tüm katılımcılara Erdemli İlçe Millî Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük tarafından katılım belgeleri takdim edildi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin