GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-10-2021 17:53   Güncelleme : 02-10-2021 17:53

İl Jandarma Komutanından Erdemli’li Muhtarları Bilgilendirme Toplantısı

Mersin İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu Erdemli Belediye Kültür Merkezi toplantı salonunda Erdemli İlçe Jandarma Komutanı, Karakol Komutanları, İl Jandarma Asayiş Şube Müdürü ve Mahalle Muhtarlarıyla emniyet ve asayiş konularında toplantı yapıldı.

İl Jandarma Komutanından Erdemli’li Muhtarları Bilgilendirme Toplantısı

Erdemli ilçesi Jandarma sorumluluk bölgesindeki Mahalle Muhtarlarıyla bir araya gelindi. Özellikle emniyet ve asayiş konularında bir genel değerlendirme yapılarak, muhtarların konuyla ilgili görüş ve önerileri de alınarak karma bir kolluk anlayışı çerçevesinde istişare edilmiştir.

Toplantı da özellikle malvarlığına karşı işlenen suçlarda geçen dönemlere nazaran düşüş eğilimi ortaya konmuş ve bu konuda daha da etkin tedbirlerin alınarak, suç oranlarının en aza indirgenmesi konusunda alınacak tedbirler ve beklentiler ayrıca görüşüldü. Meydana gelen olaylarda muhtarların desteğine ihtiyaç duyulduğu ifade edilerek, birlikte hareket edilmesi halinde daha hızlı ve etkili sonuçlar elde edilebileceği vurgulandı.

Konuşmaların ardından sohbet havasında geçen toplantıda mahalle muhtarlarına tek tek söz verilerek sorun ve talepler dinlenildi. Mahalle muhtarlarının dile getirdiği sorunlar not alınarak bu sorunların çözümü kavuşturulması için gerekli tedbirlerin alınacağı ifade edildi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin