GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-10-2021 17:41   Güncelleme : 01-10-2021 17:41

Erdemli Sahillerinden Suriye Kaynaklı Petrol Atıkları Temizlendi

Erdemli belediyesi Erdemli başta Talat Göktepe Anık Parkı olmak üzere 25 kilometrelik sahil şeridinde Suriye kaynaklı petrol atıklarına yönelik temizlik çalışması yaptı.

Erdemli Sahillerinden Suriye Kaynaklı Petrol Atıkları Temizlendi

Petrol atıklarının temizlenmesine yönelik Erdemli Belediye Başkan Yardımcısı Abdülkadir Altunçiçek, Erdemli Talat Göktepe Anıt Parkında gazetecilere açıklama yaptı.

Mersin sahillerinde Suriye kaynaklı petrol sızıntısının temizlenmesi için başlattıkları çalışmaların devam ettiğini söyledi.

24 Ağustos'ta Suriye'de bulunan bir santralden denize sızan ve 15 bin ton olduğu bildirilen petrol, Doğu Akdeniz sahillerinde etkisini göstermeye devam ettiğini belirten Altunçiçek,‘’Yaklaşık 20-25 gün önce Suriye’de bir enerji santralinde patlama olmuş ve 15 bin ton olduğu sanılan petrol atığı Doğu Akdeniz’e sızarak Erdemli sahilimize de gelmiş bulunmaktadır.

Başta Talat Göktepe Anıt Parkı olmak üzere Yaklaşık 25 kilometre uzunluğundaki sahil şeridimizde sahile bulaşmış petrol partiküllerini topladık. Her yerde olduğu gibi devletimiz ayakta tüm imkanları ile mücadelemizi sürdürüyoruz.  Gelen ihbarları da değerlendirmek sureti ile kontrollerimizi aralıksız sürdüreceğiz’’ dedi. 

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin