GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-10-2021 17:14   Güncelleme : 01-10-2021 17:14

Erdemli DEVA Partisinden Basın Toplantısı

DEVA Partisi Erdemli İlçe teşkilatı Bi Limon Cafe’de basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerle buluştu.

Erdemli DEVA Partisinden Basın Toplantısı

DEVA Partisi Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Şensoy ile birlikte yönetim kurulu üyeleri Harun Zorlu, Ertuğrul Geldi, Seçkin Aksal, Oğuzhan Mendil, Yunus Emre Sayılgan, Gazi Mustafa Kemal Evdelek, İhsan Akbaş (ilçe başkan yardımcısı), Davut Yayla, Sinem Gök toplantıda hazır bulundular.

Başkan Mehmet Şensoy toplantıda Erdemli’de DEVA partisinin kuruluşu ve göreve geliş aşamalarını anlatarak şunları söyledi;

“Deva Partisi Erdemli ilçe Başkanı olarak atanmamın üzerinden 1 ay geçti. Görevi devraldığımız ilk günden bu yana çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.

Program yoğunluğu nedeniyle, ilk programımız olan basınımızın siz değerli temsilcileri ile tanışma toplantımızı yapmak bugüne kısmet oldu.

30 yaşına 2 gün önce girmiş bir kardeşiniz olarak, siyasette ilk tecrübemi 8 ay önce ilçe başkan yardımcılığı ve Deva Partisi Erdemli ilçe Teşkilatı kuruculuğu ünvanıyla yaşadım ve kurucu ilçe başkanımızın istifası sonucunda Genel başkanımız Ali Babacan'ın, genel merkez yönetim kurulu üyelerimizin, il başkanımız Cenk Cenkçimenoğlu ve yönetiminin ilçe yönetimimizdeki arkadaşlarımızın onayları sonucunda ilçe başkanı olarak atandım.

Genel başkanımıza, il başkanımıza, il ve ilçe yönetimimize çok teşekkür ediyorum çünkü Erdemli'de varolan siyasi yerleşik düzenin aksine ekonomik güç, siyasi geçmiş, 3. şahısların

yönlendirme çabalarını bir kenara bırakarak ,demokratik bir düzen içerisinde sadece temiz bir geçmiş, bilgi ve birikim dikkate alınarak atamamız gerçekleştirildi.

Çıktığımız bu zor ve çetin yolda kimseyi ayrıştırmadan, kimseyi yaftalamadan ,bizleri ve siyasi rotamızı kimsenin yönlendirmesine müsaade etmeden, siyaset yapış tarzımızın ve üslubumuzun merkezine nezaketi ve hoşgörüyü yerleştirerek yolumuza devam edeceğiz.

Tek derdimizin Erdemli'nin ve hemşehrilerimizin sorunları olduğunu belirtir, bu sorunları çözmeye çalışan herkese samimiyetle destek olacağımızın, memleketimizin zararına olacak her türlü girişimin de dimdik karşısında olacağımızın bilinmesini istiyorum.

Şahsi çıkarlar, makam ve mevki heveslerini redderek, çözüm odaklı siyaseti savunuyoruz” dedi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin