GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-09-2021 19:36   Güncelleme : 10-09-2021 19:39

Gecekondu Camii Minaresi Yıkılma Anları

Alata Mahallesinde yıkım kararı verilen Gecekondu caminin minaresi iş makinesinin dokunmasıyla birlikte devrildi, yıkım anı saniye saniye görüntülere yansıdı. Kontrollü yıkım olması olası bir faciayı önledi.

Gecekondu Camii Minaresi Yıkılma Anları

Edinilen bilgiye göre, Erdemli ilçesi Alata Mahallesi Erdemoğlu bulvarında bulunan Gecekondu Camii için yıkım kararı verildi.

Bunun üzerine bugün ilgili firma yıkım çalışmasına başlamak için yolu kapatıp gerekli tedbirleri alarak çalışmaya başladı.

Caminin minaresinin bölüm bölüm yıkılması için iş makinesi dokunduğu anda tamamen yıkıldı. O anlar ise saniye saniye cep telefonu kamerasına yansıdı.

Minare ve caminin eski yapı olması nedeniyle zamanında yıkılması ise olası bir faciayı önledi.

Yıkıma zamanında geldiklerinin iyi olduğunu ifade eden görevlilerden Ali Tığ, ”Cami minaremiz en ufak fırtınada yıkılacak durumdaymış. Çevre emniyetini aldık, kontrollü yıkıldığı için bir problem oluşmadı. Ama dediğim gibi bir fırtına olsaydı cami minaremiz göçecekmiş” diye konuştu.

Yıkım sırasında devrilen minare nedeniyle kapalı kalan yol temizlendikten sonra trafiğe açıldı.

Öte yandan yıkım sonrası aynı yerde gençlik merkezi ve engelli mescidi başta olmak üzere örnek modern bir cami yapılacağı belirtildi.