GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-09-2021 18:47   Güncelleme : 08-09-2021 19:39

ETSO Erdemli Grisi Mermer İçin Marka Tescili Aldı

Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Toroslardan çıkartılan Erdemli Grisi Mermer in marka tescilini aldı.

ETSO Erdemli Grisi Mermer İçin Marka Tescili Aldı

Tercih Patent firması adına ‘’Erdemli Grisi’’ patent belgesini firma yetkilisi Mahmut Kasap tarafından oda başkanı Orhan Sarı’ya teslim edildi.

Oda başkan yardımcısı Mustafa Kale ile oda yönetim kurulu üyesi Adnan Evci’nin de hazır bulunduğu törenle patent belgesini teslim alan Orhan Sarı yaptığı konuşmada, ‘’İlçemizde üretimi yapılan Erdemli Grisi çeşidi mermerin marka tescilini yaparak tüm üretici firmalarımızın kullanımına sunmuş bulunuyoruz. Bu mermer çeşidimiz Çin başta olmak üzere bir çok ülkeye ihraç edilmektedir. Tüm çabamız ilçemizde üretilen tüm ürünlerin daha çok katma değer sağlamasıdır. Çoğrafi. İşaret tescili içinde çalışmalarımız devam etmektedir. İlçemiz ekenomisine  değer katan tüm ürünlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Erdemli Grisi marke tescil belgemiz hayırlı uğurlu olsun’’ dedi.

Firma yetkilisi Mahmut Kasap ta yaptığı konuşmada, Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası’nın Toroslarda çıkan mermere ‘’Erdemli Grisi’’ patenti almasına katkı sunmaktan mutlu olduklarını söyledi.