GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-09-2021 18:46   Güncelleme : 06-09-2021 18:46

Başkan Şahin, Beyaz Sinek İstilasına İlaçlama İle Acil Önlem Alınmalı

Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin son günlerde ilçemizi istila eden beyaz sinekler için acil ilaçlama önlemlerinin alınması gerektiğini söyledi.

Başkan Şahin, Beyaz Sinek İstilasına İlaçlama İle Acil Önlem Alınmalı

Erdemli Ziraat Odasında, Beyaz Sinek İstilası ile ilgili bir toplantı yapıldı. Toplantıya Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin, Meclis Başkanı Aşkın Şahin, Erdemli İlçe Tarım Müdürü Vekili Mehmet Sadık Çiftçi, Erdemli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Devlet Doğukan Altıntaş katılarak acil önlem planı yapılarak koordineli bir şekilde ilaçlama yapılması gerektiğine dikkat çekildi.

Toplantı sonucunda şu kararlar alındı:

Bölgemizde Beyazsinek istilasından dolayı Erdemli Ziraat Odası

Önderliğinde Erdemli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Erdemli

Belediyesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle istişare yapılarak bu karar alınmıştır.

1) İlçemizde son 10 günden beri etkili olan beyaz sinekle ilgili olarak sahil bölgeleri ve sitelerimizin asetamiprid, sipermetrin gibi etken maddeli ilaçlarla ilaçlanması, Mersin Büyükşehir Belediyesinin uhdesin de kalan alanların bilgi verilmek sureti ile ilaçlandırılmasına

2) Tarımsal üretimde bulunan çiftçilerimizin Tarım Bakanlığımız’ın teknik talimnamesine göre ilaçlama yapması için gerekli duyuruların yapılmasına

3) Ziraat Odamızca, çiftçilerimize gerekli uyarılar yapılarak mücadelelerin toplu olarak yapılmasına özen gösterilmesi gerekliliğine karar verilmiştir.