GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-08-2021 18:19   Güncelleme : 24-08-2021 18:19

Hacı Özkan, "Yayla yolunu 3 şerit olması için çalışma başlatacağız, Çevre yolu Tömük’e doğru uzatılacak" dedi

AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, AK Parti Erdemli Başkanı Serdal Kaya ve ilçe yönetimiyle bir araya gelerek, ilçede yürütülen Ayrancı – Erdemli yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Aslanlı, Hüsametli, Yeniyurt, Veyselli, Tabureli ve Alibeyli'de vatandaşları dinledi.

Hacı Özkan,

Basın mensuplarının 2 şeritli yapılan Erdemli Ayrancı yolunun tırmanma kısmına bir şerit daha eklenip 3 şeride çıkarılması noktasında vatandaşlardan yoğun talep geldiğini belirtmesi üzerine Özkan, taleplere açık olduklarını, bu talebi de değerlendireceklerini söyledi.

 

-En az 4 kilometre en fazla 7 kilometre yol uzayacak

Halk arasında yayla yolu olarak da adlandırılan Erdemli Ayrancı Yolu'nun yapım çalışmasının hızla sürdürüldüğünü ifade eden Özkan, "İlçe başkanımla defalarca yolumuzu yerinde inceledik. Çalışmalarımızda devam ediyor. Yol ile ilgili talepleri tabii ki de değerlendirmeye alacağız, bununla ilgili çalışma başlatacağız.

Erdemli'deki çevre yolunu da Allah nasip ederse en az 4 kilometre en fazla 7 kilometre daha Tömük'e doğru açmak istiyoruz. Bu yönde çalışmalarımız var, bölge müdürümüz gerekli çalışmaları yaptı. Bu çalışma ile ilgili bilgi verip bilgi aldık. Söylemler değil projeler üretiyoruz. Projelerinde takipçisi oluyoruz. Vatandaşın talebini değerlendirmekle kalmayız takipçisi de oluruz" dedi.

Barajlar ve enerji konusuna da değinen Özkan, "Sorgun Barajı Allah'ın izniyle bu yıl bitiyor. Yine Pamuklu Barajı Mersin'imizin en büyük barajı, yüzde 99'u tamamlandı. Bu kış artık yağacak yağmur ve karla barajlarımızın dolacağı inancımızı taşıyoruz.

Enerji konusuna gelince altyapı 1970 ve 80'li yıllarda  yapıldığı için günümüzün şartlarını kaldıramıyor. Bir çok ilçemizde biz altyapı sorununu bitirdik. Kırsal kesimde de eskiden köy , şimdi mahalle dediğimiz yerleşim yerimizde de  tamamlanma aşamasına geldi. Nükleer enerji de faaliyete geçtiğinde Türkiye'nin enerji ihtiyacının yüzde 10'unu karşılayacak. Bu devasa projelerle Mersin'de payına düşeni fazlasıyla alacak" diye konuştu.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin